Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Attan Düşen Süvari
Bu yazı  188 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Atı alan Amerika’yı bile geçti, biz şimdiden hangi koltuğa kimi seçsek, Sarı gül mü? Beyaz gül mü? Derdindeyiz, yeter ettirdiniz, sizin muhalefet anlayışınız bu kadar mı? Sadece koltuk mu?

Vatanımıza Milletimize hayırlı uğurlu olsun, Yavuz Selim boğaz köprümüz de oluyor. Temeller atıldı, törenler yapıldı, 3 yıllık süre 2 yıla indirildi, ağaçlar kesiliyor, parklar talan ediliyor, rant çarkları son hızı ile dönüyor.

Ne acıdır ki, 3. Boğaz köprüsü projesi Tansu ÇİLLER Başbakanlığı dönemin de gündeme geldiğinde, şimdi bu projeyi sahiplenen Başbakanımız İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı idi ve bu projeye karşı çıkan ilk isimlerden olduğu halde, ne değişti ki, bu proje ile meydanlara dökülüp, en önde savunucusu ve sahibi oldu? Gelişim mi, gerileme mi söz konusu? Anlayamadım sadece acı gerçek.

19.04.2013 tarihinde yayınlanan, “Çed gerçeği, doğayı korumuyor” başlıklı yazımla bu günün gelişinin sinyallerini vermiştim. ÇED yönetmeliğinin 3ncü maddesinin mahkeme kararı ile iptaline rağmen, ikinci kez değiştirilerek yürürlüğe koyulduğu halde, muhalefet partilerden hiç ses çıkmadı. ÇED yönetmeliğinin 3ncü maddesinde yapılan bu değişiklik, başta 3ncü Boğaz köprüsü projesi olmak üzere, birçok büyük projenin çevre denetimi engelini ortadan kaldıracağı gibi, geçmişte ÇED engeli nedeni ile işlemden kaldırılan diğer projelerin de önünü açacağını duyurmuştum.

Bekleyin de görün mantığı, arkasından çılgın proje ile İstanbul ada olur. Devamında HES Projeleri Nükleer santraller. Muhalefet neden sızlanır, anlamış değilim. Perşembenin gelişi Çarşambadan belli değimliydi? Bu yasalar çıkarılırken uykuda mısınız? Yoksa cambaz seyrederek koltuk sevdalarında mıydınız? Dost acı söyler ama gerçektir.

Ana muhalefet partisinin genel başkanı, 3ncü Boğaz köprüsünün ismi ile ilgili diyor ki; “Hiçbir Osmanlı padişahı ağaç kesmemiştir.” Güleriz ağlanacak halimize, sizin söyleyemediğinizi ben söyleyeyim, evet ağaç kesmedi, baş kesti.

Boğaz köprüsünün adı muhalefete biraz acı geldi herhalde, sinyal ortada, Yavuz Selim hükümranlığı döneminde yapılanlar onlar için örnek. Eee feyiz de aldılarsa, artık gerisini bilmem.

Siz önümüzdeki yerel seçimlerin sevdasında, bir birinizle uğraşırken, ata binmeyi beceremeyen süvari Amerika’yı dolaştı geldi, üzerine de bizi ter soğutmak için ayran yapıp içiyor. Vay hallerim vay, vay benim yaman hallerim.

Dertlerim yaman dertlerim, bir duble rakıya boğduğum dertlerim, o da gitti elden, kanar artık yüreğim. Ayranı boca etseler üzerime, üzümler hep şıra olsa ne fayda?

Kurarsın meydana bir sahne, üzerine de bir kürsü, önce popüler bir iki sanatçı, arkasından seni dinlemeye geldiğini sandığın kalabalığa konuş ha konuş, para gani nasıl olsa cepten mi çıkıyor. Yap iki de fakir edebiyatı tamam. Bu mu muhalefet? Bir dönüp, Partiniz de koltuk kapmış olanlara bakın, en kötüsü Çankaya’nın en müstesna yerinde villalarda yaşıyor.

Çankaya eski Belediye Başkanı, Profesör Doktor Muzaffer ERYILMAZ, “Bizim yamyamları doyuramıyorum” sözleriyle parti içi gerçeğini ortaya koyduğu zaman herkes ona saldırmıştı. Bir belde belediyesi kapanın seçimlerden sonra yanına yanaşılmıyor. Bu kafayla sizlerin muhalefetten öteye pek gidebileceğiniz bir yol olduğunu göremiyorum. Ben gene dostluğumu gösterip ortaya koyayım, gerisi gene size kalmış.

EY MUHALEFET; Şu son bir haftada yaşananlara bir bak, titre ve kendine gel.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşabilmek için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün. Ben inanıyorum ki paylaşarak çoğaltacağımız sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU, sizden biri

attan-dusen

yeni-kopruye-hayir

1 yorum
  • avatar Nihal Işıtman
    31 Mayıs 2013
    #1

    Bu işler renk ile olacaksa SARI tercihimdir. 🙂
*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

11 Kasım 2019

Öğretmenliğimin ilk yıllarına rastlar, Rize’nin Gündoğdu ilçesinde, Gündoğdu Merkez İlkokulu’nda üçüncü sınıfları ... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

30 Ekim 2019

“Şuur altı” sloganı ile her konuda akıl fikir yürüten Sigmund Freud der ki; “Atalarımız, milyonlarca yıl önce dört... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

11 Kasım 2019

Mustafa Kemal ATATÜRK, o yaşanılmış bir tarihtir. Öylesine bir tarihtir ki, inkârı silinmesi yok edilmesi veya yok... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar