Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Kandil mi, İmralı mı ?
Bu yazı  161 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Kandil’le İmralı arasına sıkışmış Sayın Cumhurbaşkanı adayımız; Sizler Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyalarında boy gösterirken IŞİD ne yapıyordu? Sizler koltuk sevdalarında koşup, Atatürk Cumhuriyeti’nin nimetlerinden her fırsatta faydalanırken, onun Cumhuriyetinde onun heykellerini yıkıp, şanlı bayrağımızı yakıp, anadille eğitim isteğinizi dayatarak, okullarımızı yakmakla meşguldünüz.

Sizler bu meşguliyetlerinizin yoğunluğunda duymadınız her halde, IŞİD Halep’te Türkmen köylerini basıp, peş peşe yaptıkları katliamları sergiliyorlardı. Ramazan, Bayram dinlemeden sadece Türkmen oldukları için öldürülenler insan değil miydi?

Sosyal medyada IŞİD katliamlarını gözler önüne seren görüntüler dönerken nasıl bir ruh halinde kaldığımızı, dünyanın bu katliamlara dur demesi için adeta haykırılırken, sizin cenahınız sessizlik içerisinde hangi uykulardaydı? Harita ve Kürtçe eğitim peşinde Vandal eylemlerinizi sürdürürken, Suriye’den kaçan akrabalarınızı barındırma çalışmalarında olan Mehmetçiğe “Sizin Devletiniz” diye haykırarak, kendinizi vatandaş dahi görmeyerek ayırmıyor musunuz?

Ne oldu, ne değişti? IŞİD, katliama bugün mü başladı? Kobani’ye IŞİD dayanınca mı aklınız başınıza geldi? Şimdi dönüp her fırsatta pusu kurduğunuz, TC diye aşağıladığınız, sizin devletiniz diye kendinizi ayırdığınız TC Ordusundan yardım bekliyorsunuz. Yardım insani bir gerektir, insani bir gereği isterken bile insan öldürüyorsunuz.

TC Şanlı Ordusunu iyi algılayamadınız her halde! TC Ordusu Vandal eylemlere itibar ederek hareket etmez. Öyle sokaklara dökülüp hoplayıp zıplayıp, masum insanlara ve onların mal varlıklarına saldıracağınıza, Askerlik Şubelerinin önüne gidin, gönüllü asker yazılın. Orada haykırın “Biz Kobani’ye gitmek istiyoruz” diye, kuyruklar oluşturun.

Belki faydası olur diye yazayım, benim gençlik yıllarımdı, 20.Temmuz 1974 Tarihi yüreğimize yazıldı, Kıbrıs Barış Harekâtı başlayınca TC Gençliği sağcısı solcusu kucaklaşıp, Askerlik Şubeleri önlerine koşup, gönüllü kuyruklar oluşturmuştu, çünkü söz konusu V-ATA-N olunca gerisi sadece teferruattı. Siz TC olmayı dahi red ederken, böyle bir şey yapmanızı beklemek de ne kadar doğru olur ya!

Suriye Irak gibi komşu ülkelerimizin içinde bulunduğu duruma bir bakın, bir de Ülkemize, Atatürk Cumhuriyeti’nin kazanımlarını her fırsatta kullanan, Sayın Cumhurbaşkanı adayımız ve o siyasi partinin mensupları, bir de Avrupa’ya bakın, hallerimize nasıl gülüp, yaşamlarının keyfinde işlerinde güçlerinde, insan hayatının öneminin farkındalığını yaşıyorlar.

PKK – IŞİD Toprak Devlet, Kandil, İmralı, falanı filanı derken altındaki petrolü alanlar kimler? Siz Vandallığa devam ederken ipin ucunu kim sallıyor? Yaptığınız eylemler ve saldırılarla, ölüme götürdüğünüz masum insanlarla sadece nefret kazanıyorsunuz. Sanmayın ki, yapılacak yardımlar sizin Vandal eylemlerinizden korkulduğu için yapılacak.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün. Ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

sokak-eylemleri

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

08 Ocak 2020

Erzurum Nenehetun Kız Öğretmen Okulu’nun zifiri karanlığında, elinde kocaman aletiyle gezen gece bekçimize özellik... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar