Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Türkler Öldürülüyor
Bu yazı  216 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Bir tek insanın dahi öldürülmesini kabullenemezken, insan katli üzerinden inanç yayılımı ve politika yapılmasını kabullenmenin imkanı var mı? Bir yerlerde insanlar öldürülüyorsa, sebep ne olursa olsun orada İnsanlıktan söz etmenin de inandırıcılığı olmaz. Böylesi hümanist bir düşünce içerisindeyken, dil din ırk ayrımı yapılmaksızın mağdurun yanında olmanın bir İnsani görevi olduğunu alır, elimden geldiğince yanında olurum.

Bu gün belli bir siyasi parti ve terör örgütü uzantılarının, ülkemizde gerçekleştirdikleri Vandal eylemleriyle 37 İnsan kaybedildi, kim olursa olsun her şeyden önce kaybedilen İNSAN. Hangi sebeple olursa olsun insanların öldürülmesi hiçbir zaman çözüm olmamıştır.

IŞİD “Irak Şam İslam Devleti” tarafından Türkmen köylerinin basılıp, yüzlerce İnsanın öldürülmesine seyirci kaldık, seyirci kaldılar. IŞİD tarafından baskına uğrayan bu köylerin tek savunucusu Türkmen Cephesi birliğiydi ama hiç kimsenin bu birlikten haberinin dahi olmaması düşündürücü değimli? Onlar bu hunhar saldırılara direnirlerken kimse yardımlarına koşmuyor, onlar için kimse sokaklara dökülmeyip, yardım koridorları oluşturmak için insan öldürmüyor. Tanımaz bilmezsiniz, çünkü onlar hiçbir Emperyalist devletten yardım almadıkları gibi, iplerini de sallayan yok. onların bahsi dahi geçmiyor adeta yoklar. Hadi O malum Devletlerin bu katliamlara karşı direnen birliği görmemesini anlarız da, benim güzel Ülkemin AKP’li iktidarının görmezden gelmesini nasıl anlayabiliriz?

Yıllardır Çin’de Uygur Türkleri öldürülüp, soy kırımı yapılırken, “Dünya Uygur Kongre Başkanı Rabia Kadir’e göre binlerce ölü verildi” bu katliama ve katliamlara seyirci kaldık, seyirci kaldılar ama Çin’de Türkler öldürülürken benim güzel ülkemin her yerinde Çin malı satışları tüm hızıyla sürüyor.

Suriye’den ülkemize sığınan iki milyon insana kucak açan AKP iktidarı aynı şefkati ve yardımı Türkmenler için neden göstermiyor? Uygur Türkleri için hangi yardım kampanyası düzenlendi, hangi protestolara imza atıldı?

Ülkemizde yıllardır sürdürülen PKK terörü ile on binlerce İnsan öldü, öldürülüyor. Hangi Ülkede öldürülen bu İnsanlar için eylem yapılıp İnsanlar sokaklara döküldü?

Biz Türkler “Türkmenler öldürülüyor” diye haykırsak ırkçı faşist oluyoruz ama teröristler öldürülünce ortalığı yakıp yıkanlar, masum vicdan sahibi duyarlı halk oluyor. Güzel Ülkemde Türk olmak ya da Türküm demek artık suç haline geldi, bu ırkçılıksa artık ben de ırkçıyım, Kürdüm diye tetiğe basmak Devrimcilik İlericilik Kahramanlıksa ben görüşlerimi yeniden sorgularım.

İnsanlar öldürülürken ve halen öldürülmeleri sürerken AKP hükümeti bu olayların neresinde duruyor? Günü kurtaracak açıklamalardan başka bir etkisi olduğunu izleyebildik mi?

Emperyalist Ülkelerin en büyük çabasının, Türk Milletini parçalayarak ayırma rüyalarını gerçekleştirme sevdalarının yüzlerce yıldır sürdürdüğünü bilmeyenimiz yok sanırım. Şimdi IŞİD Kobane kapılarına dayanınca başlayan telaşın ve sokaklara dökülmenin asıl gerekçesini iyi gözlemlemek gerekir, bu güne gelinceye kadar susan o Devletler şimdi hangi işbirlikleri içerisinde hareket edip, birilerini sokaklara döküyor dersiniz?

Türkiye’de PKK’nın Türkleri katletmesini seyreden bir iktidar gidip de Çin’de mi Türk’ün yanında olacak. Türkiye’de “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılarından rahatsız olan, “Türk değil Türkiyeliyiz” diyen bir iktidardan ne bekleyebiliriz ki? Yarın Barış adı altında Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarından verilecek tavizlerle ülkemizin kapısının açılması istenilen yeri görmezden gelmenin imkanı var mı?

Sabırlar tehditlerinizle zorlanıyor, akıl tutulmasına düşmeyelim, okullara masum insanların mallarına zarar vererek ancak nefretimizi alırsınız. Dikkat edin, bu ülkenin her yerinde yaşayan Kürt vatandaşlarımız var, Barajın bendi yıkılırsa suyun önünü kesmek mümkün değildir, ne bulursa önüne katar denize kadar sürükler. Biliyorum ki, kan kokusunu içlerine çekmeyi meslek edinmişler bu günleri bekliyor, çünkü onlar korkaktır, sadece masum insanların kanından beslenir.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

turkler-oluyor

oldurme

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

14 Haziran 2020

“Kedi beslemek günahtır, abdest bozar” diyenlerin yazıyı mutlaka okumasını isterim. Ayrıca Allah’ın yarattığı hiçb... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

01 Haziran 2020

Sanırım coronavirüs, bizi duruma alıştırıyor. Bugün, dördüncü serbest dolaşma günümüz. Bugün de biz, atmış beş yaş... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

22 Haziran 2020

Sezon finali yazım 11 Mart 2020 tarihiyle kendimizi o öldürücü salgının içerisinde bulduk, pandemi süreci halen... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

19 Haziran 2020

Yıl 2014, Bodrum Bitez'de, büyük bir mandalina bahçesinde, doğaya zarar vermeden yerleştirilmiş masalar, ağaçlara ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

05 Mayıs 2020

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (4, son) Sanatçıların, Duvarların ve Aşk’... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

20 Mayıs 2020

İnsanın duyguları dalgalara benziyor. Bazı olaylarda o kadar sakin ki, bazı olaylar da kayaları delen, parçalayan ... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar