Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Çürük Raporlu, Ahmet Burak Erdoğan
Bu yazı  296 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Şişli Abide’i Hürriyet Caddesi’nde, gündüz vakti saatlerin 11:45 sıralarını gösterdiği zaman diliminde, genç bir adamın kullandığı son model bir araçla, ışık ihlali yaparak süratle kırmızı ışıktan geçiyor. Bunun üzerine trafik polisleri ışık ihlali yapan bu aracın peşine takılıyor, o telaşla yaya geçidini kullanan yayaları geç fark eden sürücü var gücüyle frene bastığı halde 35 metreden sonra bir yayaya çarparak aracını durdurabiliyor.

Aracın çarptığı yaya ağır yaralı hastaneye kaldırılıyor, sürücü de ifadesi alınmak üzere karakola götürülüyor. Olayı takiben kazanın meydana geldiği caddede belediye İtfaiye ve temizlik ekiplerince hummalı bir temizlik çalışması başlatılıp, 35 metrelik fren izleri yıkanıp, kazanın izleri tamamen yok ediliyor.

Kazaya aracıyla sebep olan genç, olayın takibinde nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Turgay BABACAN tarafından sorgulanıp, “tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu hayati tehlike arz edecek şekilde yaralanmaya neden olmaktan” Şişli Asliye Mahkemesi’nde dava açılarak serbest bırakılıyor.

Dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanan bu gencin çarptığı yaya, birkaç gün yoğun bakımda hayata tutunma mücadelesi verdiği halde, aldığı yaralara daha fazla dayanamayıp hayatını kaybediyor.

1998 yılı Mayıs ayında, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölümlü kazaya sebep olan kişi o tarihte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan, bu günkü Cumhur Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN Bilkent Üniversitesi’nde okurken, dil öğrenmek için burslu olarak İngiltere’ye gönderilen, askerden tecilli (2000 yılında Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nden aldığı %60 engelli raporuyla askerlik görevinden çürüğe ayrılan oğlu) Ahmet Burak ERTOĞAN’IN ta kendisidir.

Yaya geçidinden geçmek ve o saatte orada olmaktan başka suçu olmadığı, tedbirsiz ve dikkatsiz halde araç kullanan Ahmet Burak ERDOĞAN’IN ölüme sebebiyet verdiği kişi ise yılların Radyo Sanatçısı Sevim TANÜREK. Yıllarca o içli sesiyle yüreklerimize yerleşen o ses hiçbir zaman araç kullanmaması gereken %60 engelli birisi tarafından ebediyen susturuluyor.

Daha sonra devam edilen davada bilirkişi raporları yeniden istenip, gelen raporlarda merhume Sevim hanım 8/8 kusurlu bulunarak, Burak Erdoğan ceza almaktan da kurtularak beraat etmiştir.

Olayın yaşandığı tarihte Burak ERDOĞAN’IN ehliyeti olmadığı, olay tarihinden üç ay öncesi tarihiyle kendisine ehliyet çıkarıldığı, olayın görgü şahitleri tehdit edilerek korkutulup, ifade vermeleri de engellendiği iddiaları gündeme gelmiştir.

Şimdi aradan geçen bunca zaman içerisinde o günün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanlık görevinden sonra bu günkü Cumhurbaşkanımız. Sormadan geçemeyeceğim, bu gün Başkomutan olan Recep Tayyip ERDĞAN’IN oğlu Burak ERDOĞAN, çürük raporunda belirtildiği gibi halen %60 engelli mi?

Eğer engelliyse ehliyeti mevcut mu, bu engel araç kullanmasına engel mi? 2000 yılında aldığı %60 çürük raporuyla askerlik görevini yapmayan Burak ERDOĞAN bu gün milyon dolarlık şirketlerin başında, bu şirketleri yönetirken sakat veya engelliliğinden hiç söz edilmemekte. %60 engel ciddi anlamda iş gücü kaybını getiren bir engel olduğu halde Maşallah hiçbir ticari faaliyetten eksik kalmamaktadır.

1998 yılında değerli sanatçımız Sevim TANÜREK hanımefendinin ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından iki yıl kadar kısa bir süre içerisinde Burak ERDOĞAN için verilen %60 engelli raporuna göre kişi sağlıklı bir insan değil, bu engelli hali kazaya sebebiyet verdiği tarihte var mı, vardıysa neden kayıtlara geçmedi?

Bu engel sonradan oluşmuş engelse, tedavisi yok mu? Tedavisi var ve yapıldıysa neden tekrar askerlik görevini yerine getirmiyor?

Benimkisi sadece bir hatırlatma, içli sesiyle babalarımızın annelerimizin yüreğinden bize kadar ulaşan değerli sanatçı Sevim TANÜREK hanımefendiyi rahmetle anıyorum.

Sevgi ve düşüncelerinizi çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

sevim-tanurek

itfaiye

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

14 Haziran 2020

“Kedi beslemek günahtır, abdest bozar” diyenlerin yazıyı mutlaka okumasını isterim. Ayrıca Allah’ın yarattığı hiçb... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

01 Haziran 2020

Sanırım coronavirüs, bizi duruma alıştırıyor. Bugün, dördüncü serbest dolaşma günümüz. Bugün de biz, atmış beş yaş... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

22 Haziran 2020

Sezon finali yazım 11 Mart 2020 tarihiyle kendimizi o öldürücü salgının içerisinde bulduk, pandemi süreci halen... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

19 Haziran 2020

Yıl 2014, Bodrum Bitez'de, büyük bir mandalina bahçesinde, doğaya zarar vermeden yerleştirilmiş masalar, ağaçlara ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

05 Mayıs 2020

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (4, son) Sanatçıların, Duvarların ve Aşk’... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

20 Mayıs 2020

İnsanın duyguları dalgalara benziyor. Bazı olaylarda o kadar sakin ki, bazı olaylar da kayaları delen, parçalayan ... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar