Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Doğal Gaz, Söke’ye var da, Kuşadası’na yok mi?
Bu yazı  501 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Bireylerin aileyi, ailelerin toplulukları, toplulukların bir ülkenin halkını oluşturduklarını unutmamak gerek. Şimdi seçimlere kısa bir süre kala siyasi partiler, milletvekilleri adayları meydanlarda, sokaklarda hatta o sihirli kutu sayesinde evimizin içindeler. Hepsinin derdi aynı, oyunuzu bize verin bizi seçin. Vaatler gırla, eğer onların gözünden bakarsanız sorunların hepsi seçimlerin arkasından bitecek, yeter ki, oylarınızı onlara verin, yarınlarda hepimiz mutlu, sorunsuz bir ülkeye uyanacağız.

Öncelikle yazmak isterim ki, benim kokuşmuş siyasiler ve partilerle bir ilgim ilişiğim yoktur, olamaz da, zaten sistemin içerisinde partilerin yapabilecekleri ortada. Beni siyasi partilerin üzerinde bağımsızlığa gönül vermiş, bağımsızlığını da sonuna kadar koruyarak, bağımsızlığından aldığı güçle her doğru hareketin içerisinde olmayı kendisine iş edinmiş yağmur tanesi olarak görebilirsiniz ama unutmamak gerekir ki, yağmur tanelerinden sel olur, kabına sığmaz yıkar geçer, ne bulursa önüne katar dört bir yana savurur.

Yaş 60’a dayanınca biraz daha durgun, yaşadıklarının altına üstüne bakar oluyor insan, şimdi her seçimlerde okunan türküleri dinlemenin sıkıntısında, eğer oyumu kime vereceğim düşüncesindeyseniz, önce kendinize bakıp, ben insanım nelere layığım diyecek, sonra Mahalle Muhtarınızdan başlayarak seçtiklerinizden memnun musunuz ona bakacaksınız. Eğer size verilen vaatler ve beklentileriniz karşılanmamış, seçim zamanı oyunuzu çalan o siyasetçilere bir daha sesinizi duyuramıyor, onlarda sizi parti kanalıyla çantada keklik sanıyorsa, kekliğin kanatlarını açıp uçma zamanı gelmiş demektir. Kekliğin kanadı olduğunu hesaba katmayanlar düşünsün.

Kuşadası’na Doğal Gaz İstiyoruz

Kuşadası’nda yaşayan duyarlı insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir platform, “Kuşadası’na Doğal Gaz İstiyoruz Patformu“, Kendisini tanıma fırsatını da bulduğum Fatih SEFER yönetiminde, seslerini duyurabilmek için sosyal medyada aynı isimle bir grup sayfası açmışlar. Amaçları 10 Km. mesafede olan komşu ilçe Söke’de olan doğal gaz hizmetini yaşadıkları İlçe Kuşadası’na da getirebilmek. Sayfalarını sadece doğalgazla sınırlamayıp, Kuşadası’na hizmet ve sosyal içerikli paylaşımlarla da renklendirerek, yüksek bir katılıma ulaşmayı da başarmışlar.

Doğal Gaz İstiyoruz Platformu’nun haklı mücadelesinde Kuşadası’nda yaşayan bir birey olarak kendimi bu oluşumun dışında tutmak, beynime ihanet olurdu. Hep söylerim, ibadetin en güzeli yaşadığın yere hizmetle olur. Ne yazık ki, oylarımızı çalan o siyasetçilerin bu düşüncenin kutsallığından ve o terbiyeden haberleri yok. Platform çatısında bir araya gelen aydınlık insanlar, bu hizmetten faydalanabilmek için çeşitli etkinliklerde bulundular ve bu doğrultuda çalışmalarını da sürdürmeye devam ediyorlar. Başlattıkları imza kampanyasıyla binlerce Kuşadası sakininin imzasını almayı başardıkları gibi, yüreklerinde de yer bulmuşlar.

Platformun bu çalışmalarının netice vermemesi hatta oy vererek yerel yönetime getirdikleri siyasilerin de bu platformu görmezden gelmesi, platform üyelerini üzmenin ötesinde, oy vererek göreve getirdiklerine olan güvenlerini yitirdikleri görülmekte.

Kuşadası doğal gaz sorunuyla ilgili yaptığım bir araştırmayla, doğal gaz hizmetini öncelikli olarak tam yerleşim yerlerine tahsis ettikleri bilgisine ulaştım. Eğer doğal gaz talebi, tatil beldesi adıyla anılan bir yerleşim yeriyse, o yerleşim yeri sadece yaz aylarında faaliyet gösterdiği ve yazlık ev çoğunluğunda olduğu gerekçesiyle, doğal gaz hizmetini öncelikli vermiyorlarmış. Yani, büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın akın ettiği tatil beldelerinde, bütün bir yıl o yerlerin ayakta kalıp, yeniden sezona hazırlanmasını sağlayan insanlarımız yok sayılıyor. Oyumuzu alırken var sayarsınız, vergimizi alırken var sayarsınız, kınalı kuzumuzu askere verirken var sayarsınız, o zaman insandan saydıklarınıza hizmet sıra gelince mi yok sayar, bilmem ne sayarsınız?

Kuşadası’nın hizmet sorunları bitecek gibi değil, 9 Nisan tarihinde yayına koyduğum, “Seçime 56 Kala, Köyüm Kuşadası” başlıklı yazımda da su ve diğer sorunları yansıtmaya çalışmıştım, acı tarafı oylarımızla yerel yönetimde yerlerini alan seçilmişlerin merkezi yönetime seçilenlerden, seçildikten sonra bir farklarının kalmayışı.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağınız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

dogal-gaz-istiyoruz

fatih-sefer

2 yorum
 • avatar Zekiye
  20 Haziran 2015
  #1

  Sayın ilgililer ben 7 senedir Kuşadası’nda yaşıyorum sizin de bildiginiz gibi ısınma sorunu var ve devamlı konuşulan Kuşadası’na doğal gaz gelmiyecek sebebi alt yapısı Kuşadası’nın iyi değil ondan şimdi soruyorum peki Kuşadası’nın alt yapısı iyi değil de Kipa Kuşadası’na bağlı değil mi oraya kadar doğal gaz geliyor da merkeze ve Salıpazarı’na neden gelmiyor. Teşekkürler..

 • avatar Ekrem ÖRSOĞLU
  29 Ağustos 2015
  #2

  Zekiye hanım dikkatine; Bahse konu Kipa AVM içerisinde inceleme yaparak doğal gaz sayaçlarının resimlerini çekip, Kuşadasına Doğal Gaz İstiyoruz platformundaki arkadaşlara ilettim. Yaptığımız incelemede saatlerin taşıma depolama sistemine ait doğalgaz sayaçları olduğunu anladık. Kuşadasına doğalgaz istiyoruz platformu sayfasında arkadaşlar bir video yayınladı, o videoda rantıbıl olmadığı için doğal gazın getirilmediği açıkça belirtilmiş. Teşekkür ederim.
*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

10 Şubat 2020

Gece boyunca ıslık çalarak tahta panjurlarımı zangırdatarak uykumu bölen rüzgâra inat, sakin bir sabaha uyanmıştım... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

31 Ocak 2020

Algılarla her şeyin normal gibi gösterilmesine öylesine alıştırıldık ki, neyin doğru neyin yalan olduğunu anlayama... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

12 Şubat 2020

Çoğumuzun anılarını biriktirdiği, bir kutu vardır. Eskiden büyüklerimiz sandıklarda saklarmış anılarını. İçlerinde... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

17 Şubat 2020

"Bir varmış bir yokmuş"; Masallar başlarken hep aynı cümle kurulurdu. Neden tüm masallar böyle başlıyor diye düşün... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar