Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Ölüm, her yerde !
Bu yazı  222 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Ölüm, en sesiz halimiz tek gerçeğimiz, korkarız gerçeklerden korktuğumuz gibi, bu kaçınılmaz gerçeğin bize geleceği günden. Ölümün kol gezmesine göz yumuldu, yok farz edildi, şimdi vücudumuzun her yerinde ölüm geziyor.

Ölüm öylesine sessiz sedasız gelmedi, bangır bangır bağırarak geldi, hesaplı projeli bilerek bilinerek geldi, getirildi ÖLÜM. Küçük bir pencereden Egeye, Egeden Türkiye’me, Türkiye’mden dünyaya seslendik, Egeden yükselen bu ses duyulmadı diyelim, kendi çıkar hesaplaşmalarından da mı anlamadınız? Devletin en üst makamlarında, Başbakan yardımcılığı yapan AbdülLatif ŞENER hoca bas bas bağırıp, anlatmadı mı, ülkemiz üzerinde sahnelenen senaryoları?

Şimdi ülkemin başında olan siyasetçilerin kimler tarafından hazırlandığını, desteklendiğini paraların su gibi akıtıldığını. Sem amcanın Conileri 1999 yılında o toplantıyı kimlerle yapmış, o toplantıda kimler vardı? Şimdi o kutsal ittifak dağıldıkça çamaşırlar ortaya dökülüyor, bizler geç de olsa vayyyyy diyerek öğreniyoruz, dönen dolaplarla siyasetçilerin gerçek yüzlerini.

Neden” başlıklı önceki yazımda bahis etmiştim, şimdi Milletin iradesi hiçe sayılıp, geçici seçim hükümeti kuruldu. Bakalım bu hükümetle seçime gidilecek mi, yoksa önceden de belirttiğim gibi “terör nedeniyle, seçim güvenliği yok” gerekçesiyle bir yıl daha bu hükümetle ülke idaresine devam mı edilecek? Sorular öylesine çok ki, ne satırlara ne de sayfalara sığar.

Dilimizden hiç düşürmediğimiz Özgür Basın sloganına gülüp geçenlerin, bu gün Özgür Basın sloganına sıkı sıkıya sarılarak bu sloganın en önde savunucuları olduklarını gördükçe şaş kalıyorum desem yeridir. Bu gün kardeş kavgası nedeniyle denetlendiği iddia edilen bir medya kuruluşunun, basın özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, kesintisiz yayın yapması kardeş kavgasının getirildiği yeri görmemizi sağlamadı mı? Asıl yaşananların perde arkasının ortaya çıkması da vicdansız ellerin nerelerde olduğunun göstergesi değil mi? Keklik gibi arkanızdan dürtmeselerdi nerelere kadar o eller uzanacaktı, sorusunu sormadan geçemiyorum.

Aynı senaryo içerisinde Özgür Basının yok edilmesi, ölüm ve pisliğin getirileriyle tehditler, çıkar ilişkileri, devlet kasasını boşaltan hırsızlar. Biraz geriye gidip, bakalım sevişme kasetleriyle tehdit edilenler, sıfırlama, ayakkabı kutuları, rüşvet nasıl verilir, kimlere nasıl ihale verilerek zengin edilir. Para tamam, şimdi emri yerine getirme zamanı geldi. Haliyle, verilen emirleri yerine getirecek iktidar elden giderse ne olur, korkusu oturdu yüreklerinize. Neler olmaz ki, 17 Aralık hafif gelir sanırım, kimler demir parmaklıklar arkasındaki gerçek yerini alır, varın gerisini siz düşünün.

Güzel ülkemin Genel Kurmay Başkanını, kuvvet komutanlarını silahlı terör örgütü kurmak suçlamasıyla hapishanelerde çürüttünüz, gerçekleri yazan kalemleri attığınız zindanlar, itibarsızlaştırdığınız bir yargının her daim itibarsız kalacağını mı sanırsınız?

Saray entrikalarının kurbanı o ülke üzerinde entrika hazırlayanlar olursa anlarım, ama masum insanlar ölüyorsa, dil din ırk ayırt etmeksizin masum insanlar ölüyor, öldürülüyorsa bunun vebali de bu ülkeyi yönetmek için çıkan siyasetçilerindir. Koltuk hırsıyla, yağlı vaatler için tokalaştığınız o elin sizleri nereye getirdiği ortada, bu güzel ülkemi nereye getirdiğinizin sizler farkında mısınız, bir çocuğun ölümünü hangi neden haklı çıkarabilir?

Ölüm, ölümden kaçan çocukları kaçış yolunda buluyor, Bodrum’un serin sularında cesetler kıyıya vuruyor ve Dünya Basını ayağa kalkmıyorsa bunda bir tuhaflık yok mu? Masum insanlar ölüyor, öldürülüyor, sessiz seyirci kalanlar bu bataklıkta yaşananları yok sayanlar kimler? Biliyoruz o elin kimleri tuttuğunu, o ünlü elin tokalaşmasını kimlerle yaptığını, haykırıyoruz haykırışımızdan korkuyorlar, korkuyla saldırıyorlar. Kudurmuş köpekte saldırır, salyalarını salarak gördüğü her şeye saldırır ama sonunda ölümün kendisini yakaladığını anlar, sessizce acılar içerisinde ölümü kabullenir ve ölür.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

obama-tayyip

aziz-nesin

bodrum-bogulan-cocuk

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar