Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Terör’e Alıştırmak mı?
Bu yazı  141 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Ankara’nın soğuk sokakları şimdi yalnız ve sessiz, kuş seslerinin yankılandığı cıvıltılı Yüksel Caddesi, kumrular sokağı şimdi mahzun, öksüz. Neydi bu yaşananlar? Hangi kanlı el onları yaşamdan koparma hakkını kendinde buldu?

Bebek katilleri diyorduk, onu da geçtiler, yaşama gözlerini açmamış cenin katili olmayı dahi başardılar. Analar evlatlarına ağlardı, analarıyla birlikte evlatları da alır oldular. Hangi beyin böylesine bir vahşeti kabul edebilir? Nefret, her gün biraz daha yükselen nefret, o nefretin yükselişinde yaşamak, yaşamaya alıştırılabilmek.

Hangi düşman, kimler hain pusuda diye soranın aklına şaşarım, sol yanım al al olmuş kanar, sağ yanım bakar ağlar, düşman en tepeden sallar da sallar. Şimdi bana teröre alış, bombalarla yaşamayı öğren diyorlar, ya sen? Sen hangi kucakta, hangi hayal uykularında kalacaksın, hangi yaban eller saracak seni?

10 Ekim 2015 saatler 10:04’ü gösterdiği zaman diliminde, kalleş Terör Ankara’da yüzünü ilk olarak Gar meydanında gösterdi, 107 İnsanımızı yaşamdan kopardı, kınadık lanetledik ya sonra? Ankara merasim sokak, 17 Şubat 2016 saatler 18.31 bir intihar saldırısı daha, 29 İnsanımız o hain pusuda yok edildi. Şimdi Kızılay Güvenpark saldırısı, son bilgilere göre 37 İnsanımız yaşamını kaybetti, 19 ağır olmak üzere 125 yaralımız var.

Düşmanını tanıyacaksın, çok iyi hatta kendisinden daha iyi tanıyacaksın ki, alt edebilesin. O düşman içimizde en yakınımızda, Ülkemizin kalbinde beslenip yaşıyorsa, dönüp kendine bakacak, hatalarınla yüzleşeceksin.

Ermeni ASALA terör örgütünün eylemlerini hatırlarım, en son 7 Ağustos 1982 yılında Ankara Esenboğa Havaalanında yaptıkları terör eyleminde 9 Kişi hayatını kaybetmiş 75 kişi de yaralanmıştı. Eylemi gerçekleştiren teröristlerden Zohrap Sarkisyan güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü, diğer terörist Levon Ekmekciyan ise yaralı olarak ele geçirilmişti, Ekmekçiyan yargılamasının neticesinde idama mahkûm edilip, infazı gerçekleştirilmişti.

Bize bu gün terörle yaşamayı alıştırmaya çalışanlar, biz Türk Milleti olarak terörü ve arkasındakileri iyi biliriz, Esenboğa hava limanında son bulan Ermeni terörü yıllardır nerede faaliyet gösteriyor dersiniz? sessiz sedasız yurtdışında diaspora faaliyetleriyle seslerini duyurmaya çalıştıklarını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

O diasporalar hangi ülkelerde kimlerle iş birliği içerisinde, hangi terör örgütlerinin içerisinde kucak kucağalar? Neden Fransa? Sevr, Lozan gibi anlaşmalar neden hep Fransa’da yapılmış? Ülkemizin içinde olduğu terör kimleri sevindirir? Hiçbir Fransız Ülkemizde terör olayı yaşandı diye sosyal medyada profil resimlerini Türk bayrağı yapmadı, Türk Askeri şehit olunca hiçbir Ermeni Hepimiz Askeriz, Hepimiz Türk’üz diye sokaklara da dökülmedi.

Bu gün doğmamış çocuklarımızı teröre kurban veriyorsak, içimizde büyüttüğümüz o düşmanı iyi tanımadığımızdandır. Kahrolsun emperyalist ülkelerin işbirlikçi terör örgütleri, o terör örgütlerine kucak açan vatan hainleri.

Çözüm mü;?

Ne mutlu Türküm diyene, hepimiz Türk’üz, hepimiz Askeriz.

Vahşi terör saldırısında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, ADİM İnternet Medya Gurubu olarak, Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Ekrem ÖRSOĞLU.

ankarada-patlama

hepimiz-hrant

 

Bu yazı için bir yorum yap..



*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar