Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Ah be Şerife nine !
Bu yazı  175 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Birkaç gün önce yazılı ve görsel basına bir haber düştü, “Şerife nine, muayene için gittiği hastaneye çamurlu ayakkabılarını çıkararak girdi”. Sulakyurt’un sevilen ninesi Şerife ninenin bu davranışı dikkatimizi çekip, Soma faciasından sağ kurtulup, ambulansa alınırken sedye kirlenmesin diye çizmelerini çıkarmak isteyen emekçi Murat Yalçın’ı aklımıza getirdi, şimdi ismini dahi hatırlayanımız olmadığı gibi, o yaşanan facianın failleri halen aramızda.

Bir başka güzeldir yurdum insanları, öylesine saf öylesine içten halleriyle ağlanacak hallerimize güldürmeyi başaran insanlardır yurdum insanları.

Şerife ninemiz ona hizmet için onun vergileriyle açılan o hastaneye girerken, ayakkabılarını çamurlu diye, girişte paspasa silmek yerine çıkarmasını ne denli olumlu bir davranış olarak kabul edersiniz? Şimdi bu davranışın Anadolu insanının saflığından öteye nereye koyabilirsiniz?

Şerife Ninenin bu ilmi, asil, topluma örnek davranışı Sayın Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nu da öylesine duygulandırmış ki, böyle bir ulvi davranışın ödülsüz bırakılamayacağı düşüncesiyle o hastanenin adını, “Sulakyurt Şerife Cesur İlçe Hastanesi” olarak değiştirme kararı almış.

Şimdilerde Sulakyurt Şerife Cesur İlçe Hastanesi’nde hummalı bir çalışma varmış, Şerife nine adına hastane girişine açacakları köşe için, biyografisine uygun bilgi ve belge topluyorlarmış. Yıllardır toplumumuzun gelişimine katkı sağlayan örnek davranışların mucidi ninemize yakışır bir köşe olacağından eminim, en başa da o mübarek lastik ayakkabılarını koyarlar ardından da diğer argümanları sıralarlar her halde.

Artık hastane girişlerine kilitli birer ayakkabı kutuları yapılacak, hastanelere girişlerde ayakkabılar çıkarılıp, bu kutulara koyulacak, kilitli kutulara koyulması Sayın Bakanımızın fikridir ki, ayakkabılarımız çalınmasın.

Hastanelerimize ayakkabılarınızı çıkararak girişiniz neticesinde hastanelerimiz kirlenmeyecek, böylece temizlik işçisi istihdamı da azalacak. Bu işçi tasarrufuyla elde edilecek gelirle yeni hastaneler açılıp, bu hastanelere ayakkabı çıkartma tasarrufunda bulunan vatandaşlarımızın isimleri kura çekimiyle, yaptığı katkılardan dolayı onların isimlerini yüreğimizden öte, hastanelerimizin tabelalarına yansıtarak yaşatacağız” duyuru levhaları hazırlanmış, her hastanemize gönderilecekmiş. Olur mu, neden olmasın yurdum insanı nelere imza atıyor.

Sayın Bakanın da katılımlarıyla bir tören yapılmış ki, sorma gitsin. Tüm devlet erkânı orada, hem ide o pahalı iskarpinleri ayaklarında. Bakanımız kürsüden sesleniyor, “İşte hastanelerimizin nasıl kullanılacağını gösteren örnek davranış, bir ninemizin devletin malını korumak için gösterdiği özveriyi bizlere de nasip eder inşallah”.

O kadar çok hak etmeyen insanlara fütursuzca hak etmedikleri payeler dağıtılıyor, ödüllendirilip, lanse ediliyor ki, bence haklı bir davranış olmuş, Şerife nine bu ödülü hak etti, kutluyor ellerinden öpüyorum sevgili ninemizin, ellerinden öpmem sadece yaşına hürmeten.

Allah rahmet eylesin seni anmadığım günüm yok, senin adını bir yerlere yazmaya gerek yok, sen rahat uyu Aziz Nesin, her şey seni hatırlatıyor.

Şimdi ben anneme babama nasıl kızmam, benim çocuklarım bana nasıl kızmaz, hastaneye ayakkabılarını çıkartıp girilmesi gerektiğini evlatlarımıza öğretmedik, öğrenemedik.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem ÖRSOĞLU.

  • Bu yazı ayrıca HÜRRİYETte de yayımlanmıştır..

serife_ninenin_hastaneye_adi_verildi

serife-cesur-hastanesi

murat-yalçin-çizmeleri

serife-cesur

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

14 Haziran 2020

“Kedi beslemek günahtır, abdest bozar” diyenlerin yazıyı mutlaka okumasını isterim. Ayrıca Allah’ın yarattığı hiçb... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

01 Haziran 2020

Sanırım coronavirüs, bizi duruma alıştırıyor. Bugün, dördüncü serbest dolaşma günümüz. Bugün de biz, atmış beş yaş... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

22 Haziran 2020

Sezon finali yazım 11 Mart 2020 tarihiyle kendimizi o öldürücü salgının içerisinde bulduk, pandemi süreci halen... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

19 Haziran 2020

Yıl 2014, Bodrum Bitez'de, büyük bir mandalina bahçesinde, doğaya zarar vermeden yerleştirilmiş masalar, ağaçlara ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

05 Mayıs 2020

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (4, son) Sanatçıların, Duvarların ve Aşk’... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

20 Mayıs 2020

İnsanın duyguları dalgalara benziyor. Bazı olaylarda o kadar sakin ki, bazı olaylar da kayaları delen, parçalayan ... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar