Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Önce Kaos, Sonra Düzen !
Bu yazı  163 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Başlıkta okuduğunuz kısa cümleyi ben kurmadım. Bu sözün sahibi David Rockefeller, “Dünya imparatorluğu” ve “Yeni Dünya Düzeni” söylemlerini 1940 yılından beri kasetçalar gibi dünyada tekerleme olarak ele geçirdikleri yazılı ve görsel basınla söyletti. Kendi ömrü yetmedi, 99 yaşında 2014 yılında nalları dikti. Ama yerine varislerini yetiştirdi, varisleri de Siyonizm birliğinin emriyle aynı söylemleri söylemeye devam ediyor.

Varislerinden Nelson Rockofelller 2001 yılında; “Terör iyidir, terör devam ederken sen çok şeyler kazanırsın, bunu da basınla devamlı tekrar ettirirsin, herkes inanır” sözünü vatanseverler kitaplarında yazdı ama kimse okumadı. Yazanlar vatan haini oldu, okumayanlar da alkışladı.

Nelson haklıydı, devamlı yalanı tekrarlayınca herkes inanır. “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” atasözü taaa Sümer Türklerine dayanıyor. 6016 ! yıldır bu sözü TÜRK DÜNYASI anlamadı. Dünü hatırlamayan 6016 yılı nasıl hatırlayacak.

Herkes kafasına elektronik banka borç kelepçesi takmış, akşamdan sabahı, sabahtan akşamı düşünüyor. Celladına âşık olmuş millet, keskin bıçak şah damarında gezerken gündemi nereden takip etsin. Tabi ki, küresel oyuncak, yazılı ve görsel basından öğrenecek. Aynı haberler, diziler, spor, yeni moda çöpçatan evliliklerle ırkı bozma oyunları, seks, kadın pazarlama, uyuşturucu ticareti haberlerinin aralara sıkıştırılması.

Düne kadar herkese kardeşim diyen Asrın lideri ortaya çıkarıldı. Zaman dilimi içinde, başta söylediği ile sonunda söylediği bir birini tutmadı. Küresel çetelerin yazdıkları yazılı anayasaya göre asrın lideri her söyleminde, işleminde suç işlemiş oldu. Peki ! Asrın liderinin bundan haberdar olması mümkün mü? Yola çıktığın aslanları, puslu havalarda, kurtların aslanı yeme ihtimali var mı?

Var ! Reklamlardan sonra…

Ergenekon, Balyoz, Askeri casusluk gibi paralel yapıların kurduğu kumpaslarda, TGB diye Amerikan askerinin kafasına çuval geçirmeye çalışan, TC ler kurumlardan silinirken bağıran gençlik vardı. Televizyonlarda, gazetelerde, her gün ortalıktaydı değil mi?

Paralel yapı meydana çıktı TGB ortadan kayboldu. Asrın lideri 7 Haziran seçimleri sonucunda “Eski Türkiye bekleme odasına alındı” dedi. TGB ortalıkta yok. Eylem yok, ses yok, tık yok.

Anayasaya göre en erken seçim 90 günde yapılır derken Asrın lideri 45 günde, hem de saltanatlığın kaldırıldığı günde seçim yapıldı. Başta CHP, Türk milliyetçisi MHP, Atatürk’ün emanetini taşıdığını söyleyen (TGB) Türkiye Gençlik Birliği’nden de ses yok.

Atatürk’ün kurduğu meclis başkanlığı koltuğunda oturan şahıs, “Laiklik kalkmalı, Cumhuriyeti kuranlar dinsizdi” söylemini neden bu zamanda söyledi ve vatanseverler nerede?

Ordusu dağıtılmış, gençliği bitirilmiş, eğitimi çökertilmiş, anayasası tek kişi gibi tarafından yok edilmiş, köşe taşları yıkılmak üzere olan genç bir Cumhuriyetin sahipleri nerede?

Üç senedir Fuat Avni’lerle kekleniyor toplum. Beklenti algısı yaratılıyor. Yok hastaymış, yok ölecekmiş, yalanları ile millet beklerken devlet ayaklarınızın altından kaydırıldı haberiniz yok.
Atatürk’ün kurduğu son kale TBMM ve parlamenter sistem bekleme odasına alındı. Her şer kafa karışıklığı, önce kaos sonra düzen geliyor.

Reklamlar bitti ! Daha neyi seyrediyorsunuz?

Resme iyi bakın boş olan yere ne yazacaklar dersiniz?

Süleyman TÜRKOĞLU

suleyman-turkoglu

ziraat-bankasi

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

11 Kasım 2019

Öğretmenliğimin ilk yıllarına rastlar, Rize’nin Gündoğdu ilçesinde, Gündoğdu Merkez İlkokulu’nda üçüncü sınıfları ... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

30 Ekim 2019

“Şuur altı” sloganı ile her konuda akıl fikir yürüten Sigmund Freud der ki; “Atalarımız, milyonlarca yıl önce dört... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

11 Kasım 2019

Mustafa Kemal ATATÜRK, o yaşanılmış bir tarihtir. Öylesine bir tarihtir ki, inkârı silinmesi yok edilmesi veya yok... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar