Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Dönüşüm Başladı
Bu yazı  103 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Suriyeli mültecilerin ülkemizi işgalinin beşinci senesine girdi. Dört yılı geride kaldı. Bu dört yıl içinde Türkçeyi öğrendiler, bizim gibi giyinip bizim gibi konuşmaya başladılar. Ülkeyi yönetenler, AB ile pazarlık yapar gibi, küresel çetelerin televizyonlarından uyutma hikâyeleri anlatılar.

Dört yılda 20 milyar dolar halkın parası peşkeş çekildi. Müslümanız, kardeş ayaklarıyla, devletin dış borç hanesine seçimden beri 50 milyar dolar daha geçirdiler, suçu kediye yüklediler. Binali geliyor diye sevinç çığlığı atıyorlar. Vatana millete hayırlı olsun.

Asrın lideri, Cumhur Başkanı olmadan, “Merkez Bankasında 130 milyar dolar var, bunların gözü burada, Merkez Bankasını da batıracaklar” diye zavallı fakir halka naralar atılıyordu. Şimdi neden Merkez Bankasının rezervlerini ağzına alan yok. Merkez Bankasındaki 130 milyar doların 50 milyar doları 8 ayda nereye gitti. Suriyelilere mi?

İki hafta içinde Suriye’de cuma namazı kılacaklar, tası tarağı toplayıp, meydandan sessizce çekiliyorlar. Suriyelileri getirin içimize yerleştirin sonra, cuma namazını Suriye’de kılmadan toz olup gideceksiniz öylemi?

Bilimle falan fazla uğraşmayın kafayı sıyırırsınız’’ diyen Binali’yi İzmir seçmedi, şimdi gel ülkenin başına oturt, ne güzel ileri demokrasi !

Değerli okuyucularım, gazetecilik, küresel çetelerin yazıp çizdiklerini okuyan ve uygulayan işbirlikçilerin söyledikleri gündem değiştirme ve tansiyon ölçme algılarını takip etmek değildir. Hele günlük cevap yetiştirmek hiç değildir.

Gerçek gazeteci, aynanın arkasını görebilen, konuşmalardan sezebilendir. Dahası, çok iyi okuyucu olan gazetecidir. Okuduklarını, gündemdekilerle birleştirip derin analiz yapmak gerçek gazeteciliktir. Bu analizlerle toplumu aydınlatmak gazeteciliktir. Örnek mi; Uğur Mumcu, Selahattin Selek, Doğan Avcıoğlu, Sinan Meydan, Banu Avar gibi yeni yetişen birkaç genç arkadaşlar.

Şimdi burayı iyi okuyun,

1915 yılında, Osmanoğulları Hanedanlığı, 1. Dünya Savaşı’nda her cephede savaştığı için, köylerde askere alınacak, ihtiyarlar, kadınlar ve çocuklardan başka erkek sinek bile kalmamıştı. Bu fırsatı değerlendiren Ermeni çeteleri, köylerde Türk kıyımına başladı. Haklı olarak Ermeniler tehcir edilmeye başladı. Ermenilerin tehcir yerleri de çoğunluğu Suriye’ye yapıldı.

Dönüşüm başladı,

Küresel çeteler, Ermeni tehcirin 100 yılına ramak kala yaklaşık 7 milyon Ermeni Suriyelileri Türk topraklarına mülteci kılığında içimize soktular. Ülkemizin her köşesine yerleştirdiler. Türkçeyi öğretip, bizim gibi giyinip, bizim gibi konuşmaya başladılar. Kendilerine Türk vatandaşlık kimliği verilerek, iş yeri açmaya başladılar. Artık tanımıyoruz, çünkü bizden biri gibi.

Üniversitelerin psikiyatr akademisyenleri, hazırlanmış programlarla, mültecileri kabullenmemiz için “psikolojik toplantılar yaparak psikolojik beyin yıkamaları, merhamet tuzakları” ile bizlere yedirmeye çalışıyorlar.

İçimizde 1.5 milyon İŞİD’li var deniyor. Yedi milyon Suriyeli bizden gibi olmuş. Ülkemizin her şehrine 65 yılıdır asimetrik yerleştirmeyle % 15 pkk şerefsizlerinin yandaşları yerleştirilmiş.

Bu ülkenin muhalefet milletvekillerine akıl erdiremiyorum. Bu kadar anlattıklarımı bir kenara bırakın! Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin, Atatürk’ün kurduğu meclis başkanlığı koltuğunda oturan Türk ve Türk milleti düşmanı, çıkacak; “Laiklik ve Atatürk hakkında akıl almaz konuşmalar yapacak” ben de bu ülkenin muhalefet lideri olacağım, hem de Atatürk’ün koltuğunda oturacağım, İsmail de Meclis Başkanlığı koltuğunda oturacak ha! Olamaz sevgili okurlarım, olamaz.

Şimdi kendinize sorun. Hal böyle iken,

Ülkemizde resmi olarak 24 görünen NATO üsleri, bilinmeyenlerle beraber ne kadar olduğu ve kime hizmet ettiği belli değil iken Türk milleti ne kadar güvende acaba, bu soruyu sordunuz mu kendinize?

Gerçi 65 yılıdır bu ülkede kimse kimseye hesap sormadı. At izi it izine karıştırılarak hesap verecekler kahramanca devlet ve millet törenleriyle uğurlandı. Kimi kime anlatıyorum ben de, iş olsun işte. Anamı öpen kadı, kadıyı kime şikâyet edeceksin ki!

Küresel çetelerin lideri Nickholas Rockefeller, “Öyle bir an gelecek ki, hepsi aynı anda teslim olacaklar, ondan sonra Tanrı’ya gerek kalmayacaktır” sözü Türk milleti için ne ifade eder dersiniz?

Süleyman Türkoğlu

no-turkey

ermeni-tehcir

multeci-kampı

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

08 Ocak 2020

Erzurum Nenehetun Kız Öğretmen Okulu’nun zifiri karanlığında, elinde kocaman aletiyle gezen gece bekçimize özellik... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar