Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Beyin Kontrolü
Bu yazı  177 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Dünyayı yöneten 12 Siyonist sermaye çetelerinin, bilim ve teknoloji için yaptıkları AR-GE (araştırma geliştirme) çalışmaları sonucu, insan yaşamında kullanılan bütün teknolojik ürünlerin üretici sahibi oldular. Kurdukları vakıf, dernek gibi oluşumlarla, dünyadaki yetişen yeni beyinleri her yıl bulup, parasal olarak fonlayıp, yetiştirip kendi emelleri için kullanmaktadırlar.

Başta siyaset olmak üzere; İlaç, ulaşım, havacılık, uzay, iletişim, enerji, gayrimenkul, eğitim ve kültür, ekonomi ve bankacılık, altın ve maden, otomobil, tarım, hayvancılık gibi akla gelecek insan yaşamsal kaynaklı bütün çeşmelerin başını tutmuşlardır.

Dünya ülkelerine kurdukları sermaye düzeneği ile önce ülkelerin siyasetini ele geçiriyorlar, daha sonra da eğitimini. Eğitim sistemine kurdukları kumpaslarla, her yıl yeni yetişen taze beyinleri yakalayıp ya kendi bünyesine ya da kontrol altına alıyorlar. Bu yöntemle, içine sızıldıkları mevcut ülkelerin kaynaklarını sömürüyorlar. Cahil ve secdeye yatırılmış toplumlar bu düzeneği fark edemediği için zengin kaynakları küresel çeteler tarafından sömürülürken çoğunluk fark edemiyor. Fark eden aydın kitlelerdeki az sayıdaki ulusalcı kişilerde bir şekilde sesi kısılıp yok ediliyor.

Küresel çetelerin, yeni beyinleri kontrol almada kullandıkları yöntemlerden birisi de Silahlı Kuvvetler bünyesine subay alım sınavlarına kurdukları düzenekte gizlidir.

Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde, devletin devamını sağlamak için her yıl Askeri Liselere öğrenci alımı için sınav açılır. Sınav şartlarında; Orta öğretimi bitiren öğrencinin 100 puan hesaplaması üzerinden en az 75 puan ve üstleri, sınıfı direk girmeleri şartı konmuştur. Yani, ülke genelinde her okulun en iyileri bu sınava girme hakkı veriliyor. Sınava giren bu yeni beyinler, askerlerin hazırladığı belli bir puan kotasını geçmesi halinde askeri liselere girmenin birinci kapısını geçmiş oluyor. Bu sistemle yeni yetişen beyinler elenmiş, en iyileri sağlık ve mülakat kapısına doğru ilerliyor.

Askeri liselere her yıl alınacak bin öğrenci için, askerlerin koyduğu puan çıtasını aşanlar elemelere çağrılıyor. Ülke genelinden seçilmiş en yüksek beyinler önce sağlık taramasından geçiriliyor. Sağlık taramasından geçenler spor, dayanıklılık testi ve mülakata tabi tutuluyor. Bunlar arasından en iyi bin kişi ve yedekler listesi oluşturularak Askeri liselere öğrenciler alınmış oluyor. Buraya kadar yapılanlara “Ne var bunda, askerler yapılması gerektiğini yapıyor” diyeceksiniz. Bakalım öylemi oluyor.

Askeri liselere alınan yeni beyinler, dört yıllık Askeri Lise eğitiminden sonra sınıflarına göre, karacı, havacı, denizci gibi sınıfları okumak için üniversite seviyesindeki Harp okullarına devam ediyor. Harp Okullarını bitirdikten sonra bulundukları birimlerde çalışmak üzere Teğmen rütbesiyle dağılıyorlar.

Harp okullarından mezun olmuş her taze beyin “Teğmenler” görev ve hizmet aşkıyla ülkenin her karış toprağında, dağında taşında deresinde tepesinde çalışıyor. Beyinlerinde geliştirdikleri fikirleri ülke ve millet menfaati için kullanmak, Türk devletini yükseltmek için gecesini gündüzüne ekliyorlar. Devlet nerede görev veriyorsa Kurmay Albaylık rütbesine kadar çalışmalarına devam ediyor. İşin püf noktası burada. Kurmay Albaylıktan Paşalığa geçişte Siyasetçiler devreye giriyor. Zehir gibi zekâ bulunan Kurmay Albaylar paşalık yerine dinlenmeye gönderilip, artık yolu kapatılıyor.

Ülkemizde yetişen yüksek beyinli askerlerin devletimizi daha ileri ve modern hayata geçirecek binlerce fikirleri mutlaka vardır. Her ne oluyorsa, yüksek beyinler, askeri emir komuta zincirinde hayata geçemiyor. Din ve devlet düşmanı Yahudi lobilerinin fonladığı, cemaatlerin uyundurduğu; “Her teğmen nasıl Genelkurmay Başkanı olurum da kendi fikirlerim için askeri darbe yaparım” mantığını mı güdüyor dersiniz. Böyle sahte bir ideolojik cümle üreterek Türk Ordusuna kurulan asimetrik kumpasın sonucunda, Ergenekon, Askeri Casusluk, Balyoz gibi uyundurmalarla binlerce beyindeki düşünce ve fikirler yok oldu.

Askeri liselere seçilen en yüksek beyinler, askeri emir komuta zincirinde, zaman içinde, vatan ve millet için ürettikleri, düşündükleri ülkemizin geleceği o muhteşem fikirler kontrol ediliyor. En zeki insanların fikirleri zamana yayılarak yok ediliyor. Türk milleti şuna inansın ki, “Teğmenden Kurmay Albay rütbesini taşıyan yüksek beyinli subaylarımızda, Türk milletinin vatanını ve milletini yükseltecek binlerce fikirler vardır.

Velakin, Üllimünati sisteminde düzenek gereği, yüksek beyinlerin fikirleri, vatan, millet için kullandırılmıyor. O muhteşem yüksek beyinler, Ülkemizi, vatanımız korumak için Geçici görev adı altında gönderdikleri terör yerlerinde tek tek şehit düşüyor. Gerçi yani yasada şehit tanımı Görev malulü olarak değişse de, yüksek beyinler bu haksızlığa bile seslerini çıkaramıyorlar. Neden mi?

Çünkü Küresel çetelerin seçtiği siyasetçiler, siyasetçilerin seçtiği; Amerikan üstün hizmet madalyalı Ordu ve Genelkurmay Başkanlarının olduğu düzenekte, yüksek beyinlerin üreteceği fikirler yok olurken haksızlıklara ses çıkarabilir mi sandınız?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin sonsuza kadar kaderini değiştirecek binlerce zehir gibi zekâlı Kurmay Subaylar Generalliğe yükseltilmiyor. Kendi kendinize sorun bakalım; Ordu Komutanları ve Genel Kurmay Başkanları neden Amerikan üstün hizmet madalyalı olurlar.

Askeri lise ile başlayan yüksek beyinleri kontrol sistemi Kurmay Albaylıkta emekliye istirahat ile son bulmuş oluyor. Elin adamları, Vatanımız ve milletimiz için gerekli olan beyini işte böyle oto kontrol altına alır. Cehalet toplumuna duyrulur.

Süleyman Türkoğlu

  • Bu yazı ayrıca HÜRRİYETte de yayımlanmıştır..

harbiyeliler

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

14 Haziran 2020

“Kedi beslemek günahtır, abdest bozar” diyenlerin yazıyı mutlaka okumasını isterim. Ayrıca Allah’ın yarattığı hiçb... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

01 Haziran 2020

Sanırım coronavirüs, bizi duruma alıştırıyor. Bugün, dördüncü serbest dolaşma günümüz. Bugün de biz, atmış beş yaş... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

22 Haziran 2020

Sezon finali yazım 11 Mart 2020 tarihiyle kendimizi o öldürücü salgının içerisinde bulduk, pandemi süreci halen... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

19 Haziran 2020

Yıl 2014, Bodrum Bitez'de, büyük bir mandalina bahçesinde, doğaya zarar vermeden yerleştirilmiş masalar, ağaçlara ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

05 Mayıs 2020

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (4, son) Sanatçıların, Duvarların ve Aşk’... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

20 Mayıs 2020

İnsanın duyguları dalgalara benziyor. Bazı olaylarda o kadar sakin ki, bazı olaylar da kayaları delen, parçalayan ... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar