Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Kripto Manilerden Seçmeler
Bu yazı  106 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Bazı şeyleri görmezden gelip, safa yatmak işimize mi geliyor ne, her seferinde söylerim şu 12 Eylül anayasasına evet oyu veren %91,37 seçmenden geriye kalan %8,63 hayır oyu veren seçmenin yüzü suyu hürmetine bu ülke hala ayakta.

O tarihteki anayasa oylamasında, çok bilinmeyen “Kripto” kelimesi bu gün dillerden düşmüyor ya, güzel ülkemin 12 Eylül tarihinde sandığa giden %8,63 seçmeninin, bu günlere büyüterek getirebildiği seçmen sayısının dışında kalan herkes benim için kriptodur.

Ne kadar doğruları söyleyip, düşüncelerini gizlemeyen insan varsa tek vücut üzerine gidilerek, sindirilmeye çalışılmadı mı, olmadı bombayla havaya uçurulan, zindanlarda çürütülen aydınlarımız. 12 Eylül 1980 Tarihinden günümüze gelebilen kaç sağlam kalem kaldı diyebilirsiniz?

Yaşamda tükenmişliğin getirisi uyuşturucu bağımlılığıdır, uyuşturucu sadece dışarıdan alınarak beyin hücrelerini etkileyen bir maddedir derseniz yanılırsınız. Şimdi silahtan daha etkili o uyuşturucuları bir bir saymaya kalksam inanamazsınız.

Nasıl ağzımıza aldığımız bir çikolata mutluluk hormonu salgılamaya yardımcı oluyorsa, özellikle yerleştirilmiş iletişim programlarıyla kısa ucuz mutluluklarla, fark ettirilmeden uyuşturuluyoruz ve bağımlı oluyoruz, nasıl mı? Daha anlayamadığımızdan belli değil mi?

İnsan beynini gerçeklerin ötesine atacak, kolay kazanılan güç şöhret ve paranın yanı sıra, saadet yolları dahi, acımasız bir sömürüyle öylesine insafsızca sunuluyor ki, hayır deme şansımız dahi olmuyor. Çünkü bu iletişim programları, ulaşılmak istenen amaca uygun, öylesine itinayla hiçbir masraf ve donanımdan kaçınılmadan hazırlanıp sunuluyor ve yenileniyor ki, başarısız olmaları mümkün değil.

20 Temmuz 1974 tarihinde henüz 17 yaşında bir çocuktum, Kıbrıs barış harekâtının başlamasıyla insanların sokaklara dökülüp, askerlik şubelerinin önünde kuyruklar oluşturduklarını hatırlarım. Sağcısı solcusu tek bir vücut olup, önce vatan demeyi başarıp, tek bir sloganda buluşmuşlardı.

Marşal yardımlarıyla okullarımızda dağıtılan o gerçekte ne olduğu bilinmeyen süt tozları demek ki, etkisini tam gösterememiş, toplum bilinciyle önce vatan demeyi başarabilmişiz.

Şimdi ülkece savaşın tam orta yerindeyiz, atlar Ortadoğu’da cirit atışında, biz eşeklerin altında kalıyoruz, yuh demekten başka da elimizden bir şey gelmez haldeyiz, ha birde sloganımız var; Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez ama her gün kara toprakla buluşturduğumuz evlatlarımız gelmeye devam ediyor.

Benim güzel ülkemin başındaki reise bakıyorum, kandırıldık diyor, askerime bakıyorum kripto çıkıyor, partilere bakıyorum av bekleyen kurt gibi dumanlı havada dolanıyor. İktidar partisinin içerisinde her siyasi görüşten yönetici çöreklenmiş, bunlar da kripto değil mi?

Bizler mutluyuz, otobüste şort giyen kızımızı tekmeleyenini mi ararsın, okulundan evine dönen kızımıza tecavüz edip hunharca öldürenini mi? Kırmızı et almış başını gitmiş yeşil mercimek ithal ürünü olmuş, asgari ücret 1300 dana kıyma 100 cana kıyma bedava olmuş, biz mutluyuz mutlu.

Yazımla verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim, kızdım işte sinirlerim bozuldu, efendim gene şehit haberleri mi var? Değiştirin kardeşim kanalı, kutu açma sormayıver eşimden sor o bilmezse ben bilirim programları da var, efendim anlamadım? Haaa var tabi, gelin de var damat da var, evlen benimle evlendiriyoruz izdivaç daha ne olsun? Konuşmayın daha ne istiyonuz len kriptolar sizi, oturun kıçınızın üstüne tavuğunuza kışt diyen mi var?

İÇİNİZDE BİR YERLER YANIYOR MU?

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem Örsoğlu

kripto

yahya-polat-izdivac

feto-kripto

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

12 Mayıs 2019

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.Anna Jarvis'... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

10 Haziran 2019

Çocukluk günlerimden birine götürmek istiyorum. Çocuksu, duygularımızla her şeyi bildiğimizi sanacak kadar saf old... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

07 Mayıs 2019

Ne zaman Beyoğlu'na gitsem, sokaklarında, binalarında, pasajlarında geçmişi ararım. Bir Pasaj vardır ki... Çehresi... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar