Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Düzenek 1
Bu yazı  165 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Bu cümleyi aklınıza, geleceğinize ışık olması için yazınız; “Yarınla ilgili hiçbir şey gerçek değildir. Gerçek olan bir tek şey vardır, o da yarının gelecek olmasıdır.

Değerli okuyucular, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra gelişen olayları hayretle, ilgiyle özelikle de bilgi ilim irfan sahibi olmadan cehalet içinde küresel çetelerin yazılı ve görsel basınından takip ettiniz. Cehaletin verdiği özgüvenle, dinlediğiniz ve okuduğunuz haberlere göre geleceğe yönelik bilgi sahibi oldunuz. Edindiğiniz bilgilerde bilgilerin eksik olduğunu anlayamadınız, yarı yalan yarı yanlış haberleri kafalarınıza yapıştırdınız. Ve bu bilgilere göre yarınların ne getireceğini bilmeden hayatınızı yorumladınız. Ama ! Her gün kahpece öldürülüp şehit olan Türk evlatlarına karşı duyarsız kaldınız !

Bir taraftan küresel çetelerin mafyası CIA nın yönettiği “feto terör örgütü” operasyonları devamında kimin “tetöcü” kimin “fotocu” olduğu anlaşılmadan, olağan yasalarla, yargı önü kapatılmış, kıyım yapılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde olan biten anlaşılmadan Irak ve Suriye topraklarına daldık.

Şimdi Türk Milletine, sonu ve planı belli olmayan, karanlığa giden bu savaşın düzeneğini anlatacağım. Önce soralım;

Türkiye’nin Irak ve Suriye topraklarında ne işi var? Peşmerge kimdir, neyin necisidir? Türk ordusu Musul ve Kerkük’e Küresel çetelerin savaş şirketlerinin yarattığı İŞİD’i yok etmek için silahlı Peşmergeleri de arkasına alarak kim ve kimin için savaşıyor?

Bu Peşmerge nedir, kimlerdir? Türkiye’nin Suriye toraklarında ne işi vardır? Özgür Suriye Ordusu kimlerdir?
Irak’tan başlayalım.

*Peşmerge, Irak topraklarında kurulmuş, ama Birleşmiş Milletler tarafından ve dünya ülkeleri tarafından tanınmamış, yakında Lozan Andlaşmasının askıya alınmasıyla tanınacak, Kürdistan devletinin silahlı ordularıdır.

Hali hazırda kurulmuş ama Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak tanınmamış Kürdistan devletinin başkenti Erbil merkezli otonom Kürt hükümeti ile Bağdat’taki merkezî hükümet arasındaki tartışmalı bölgeler var. Sözde senin benim kavgası yapan, içi çoktan boşaltılmış, haritalardan silinmiş Irak yönetimi ile yeni haritalarda yerini alacak olan, başkenti Erbil olarak işaretlenmiş Kürdistan devletinin anlaşamamış gibi gösterilen ara bölgelere sistemli düzenekle, küresel paralı savaş şirketlerin icat ettiği İŞİD’i yerleştirdiler.

Sözün kısası, adı Kerkük ve Musul’u kurtarmak için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapmış olduğu sınır ötesi savaşa çıkmış algısı yaratılıyor. Türk milletine yutturulmaya çalışılan, Lozan Andlaşması ile Atatürk ve silah arkadaşlarının kaybettiği Kerkük ve Musul’u geri alacakları olgusu Türk Milletinin beyinlerine kazılıyor.

1966 yılından beri CIA’nın kucağında oturan fetöcü cemaat terör örgütü ve devamındaki 17 ahtapot bacaklı cemaatlerin, devletin Diyanet işlerini de arkasına alarak yaydıkları Lozan Andlaşması’nın yalan olduğunu, gizli anlaşmalar yapıldığını 2023 yılında sonar ereceğini, madenlerimizi ve petrollerimizi artık kendimiz çıkaracağımız yalanlarını devletin imamlarıyla Türk milletine pompaladılar. (Devamını kitapta okuyabilirsiniz.)

Küresel çetelerin TV’lerinde, ABD, AB beslentisi yazarlarıyla beraber, yandaş gazetelerde, küresel çetelerin oluşturduğu örümcek ağlarının yapışkan kolu, Sorosçuların, AB ile ABD kaynaklı parayla fonladığı, TESEV, TEV, TESK, TESAV, TEMAV, TEMA, TEGV, TDV, TDB, TBB, TAB VAKFI, TGV, TOBB, TOG gibi onlarca dernek, vakıf, üniversite, küresel örümcek ağıyla beraber çalışmıştır. Bu küresel örümcek ağıyla Türkiye devleti tarihinde en büyük kumpasa düşürülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti can çekişmektedir. Türk milleti ne oluyor diye endişe içinde yok oluşunu beklemekte ama anlamamaktadır.

Balyoz, Ergenekon, suikast gibi kumpaslarla, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Deniz Kuvvet’leri lav edilmişti. CIA’nın beslemesi, gerçek ismi Fettah Şahin olan fetö terör örgütünün çakma liderinin yaptığı 15 Temmuz darbe girişimiyle TSK’nın: olası bir savaşta, strateji planlama, hareket, ulaşım, koordinasyon ve buna benzer bütün birimler lav edildi.

Türk milletinin ana dayanağı, kutsal kıldığı, peygamber ocağı dediği, gözünü kırpmadan gencecik yavrularını askere gönderdiği kutsal ocak. Adı başında Türk olan Silahlı Kuvvetlere kuvvet olsun, dirliğimiz, birliğimiz, devam etsin diyen Türkmen Yörüklerinin sahip olduğu tarihi zengin toprakları Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk milletine yapılan kumpas düzeneğiyle Türk milletine tarihin en büyük kıyımı yapılıyor.

Türk ordusu Musul ve Kerkük’te yaşayan Türkmen Yörük Türklerini korumaya mı gidiyor, yoksa gelecekte kurulmuş, hazır bekletilen, Kürdistan devletinin Kürt silahlı kuvvetleri Peşmergelerle beraber, Musul ve Kerkük’teki soydaşlarımızı öldürmeye mi?

Şimdi bu soruyu, CIA, MI6, MOSSAD’ın arka plan kurucusu, küresel çetelerin perde arkasından yönettiği ABD’den üstün hizmet altın madalyası alan, 15 Temmuzda esir edilerek, sivil otoriteye darbe teşebbüsüne maruz kalmış, plansız, programsız, Irak ve Suriye topraklarına Türk Silahlı Kuvvetleri’ni savaşa sokmuş Hulusi Akar’a sormalıyız.

Sayın Hulusi Akar; Kürtlerin silahlı kuvveti Peşmergelerle beraber Musul ve Kerkük’te ne işiniz var? Kuzey Irak’ta kurulan Kürdistan devletinin, yolundan havaalanına, postanesinden hastanesine, meyhanesinden bütün sosyal yaşam alanını Türk müteahhitlere yaptırdılar. Şimdi de Kürt devletini İŞİD gibi düzeneği bozuk terör örgütüne karşı Kürt ordusu Peşmergelerle beraber Musul ve Kerkük’te Türkmenleri kurtaracaksınız öyle mi! (Detayları Düzenekte)

Suriye’de ne işimiz var, Özgür Suriye orduları kim? Takip edin, devam edecek. Süleyman Türkoğlu.

  • Bu yazı ayrıca HÜRRİYETte de yayımlanmıştır..

pesmerge

lozan-yalanlari

*Peşmerge ismini ilk olarak 1991 yılında Amerika’nın Irak’a 1. Körfez savaşı olarak saldırdığında duyduk. Irak devletini bölmeye çalışan Barzani Kürt “PKK” silahlı terör örgütü, Irak’ın o zamanki lideri Saddam Hüseyin’in direktifiyle Irak ordusu tarafından parçalanmıştı. Peşmergeler kaçmışlardı ya da yazılan düzenekle Türkiye topraklarına ismi Peşmerge olarak değiştirilerek mülteci olarak sığınacaklardı sığınmalıydılar. Barzani Kürtlerinin isimleri geçmiş tarihte hiç yazılmamış, duyulmamış, Peşmergeler oluvermişti. Geri kalmış ülkeler hemen yedi. Devamı kitabımızdan okuyabilirsiniz.

Kaynak, http://haberseyret.com/haber/8282/kimdir-bu-pesmergeler

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar