Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Çaresizlik bu !
Bu yazı  106 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Cuma günleri yazılarımın yayına girdiği gündür. Hafta içerisinde hayata dair yaşanan, yaşanmak istenen olumlu olumsuz ne var ise gözden geçirip, perşembe günleri bir özetle klavyemden sayfalara sıraladığım cümlelerle, paylaşım için yayına gönderirim. Perşembe sabahları benim önemli günümdür, güneşle beraber uyanıp, yaşananları yeniden hatırlar, gözden geçiririm.

Pozitif bir moralle güne başlamaya çalışırım, yazılarımdan da dostlarıma o pozitif enerjiyi geçirebileceğimi düşünerek, olaylara hep iyi tarafından bakmaya çalışırım. Kötü geçen bir hafta olsa da, bir yerlerinden iyi şeyleri seçerek, azda olsa yazılarımla gülümsetmek isterim okuyanları.

Amerika Birleşik Devletleri’nin seçim yarışından etkilenen ülkeler arasında, ekonominin sarsılmasından ülke olarak bizler de payımıza düşeni aldık. O sarsıntının arkasından enflasyonun alıp başını gitmesi yetmiyormuş gibi, bir de meclise sunulan sapıklara af yasasını konuştuk.

Öylesine bir gündem ki, kimin nereye kimin içine kaçtığını belirlemek için ciddi anlamda DNA testleri gerekir oldu. Halkın meclisi diye seçtiğimiz ama siyasi partilerin meclisi haline gelen TBMM’de gün yok ki, vekiller bir birine saldırmasın.

Gündeme oturan konuların çokluğunda yazı yazmakta haliyle kolaylaşıyor, iş sadece tercih edeceğin konuyu irdelemeye kalıyor. Bu kadar yoğun gündem varken, bir yazar için yazı yazmayı istememek nasıl bir ruh haliyse, işte o ruh halini yaşıyorum bu gün.

24 Kasım sabah saatleri, gene sansürlenmiş haberlerden ajanslara düştüğü kadarıyla terör haberleri, Adana’da valilik binasına bombalı saldırı, ilk belirlemelere göre iki ölü 33 yaralı var. Diğer taraftan Fırat Kalkanı operasyonunda iki şehit daha, sabah sabah bombalı haberler, yitirdiklerimiz şehitlerimiz.

Alışamadım alışamıyorum, anlamadım anlayamıyorum, ne çobanlığın psikolojisi ne de koyunluğun felsefesi, ben insanlığın sadece insanlığın psikolojisine ve felsefesine hasret kaldım. Çaresiz, sadece kınayan lanetleyen bir toplumdan öteye gidememek benim ruh halimi bozdu. Nerede şu 15 Temmuzda sokaklara dökülen, tank büken toplum, merak ediyorum o gün sokaklara çıkın diyen Cumhurbaşkanımız nerede?

Yetmedi mi al bayraklarımıza sardığımız, yüreğimizden kopan yavrularımız? Yetmedi mi aldıklarınız, istediğimiz sadece güven içerisinde yaşayabilmek. Kardeşçe kol kola insanın insana kulluk etmediği bir dünya için daha ne yapmamız lazım? Yaşamdan değerli ne olabilir ki, ne istiyorsunuz?

Alışamadığım terörü ve bombalı saldırıları bir kez daha lanetliyorum, terör kimden gelirse gelsin, kimin bu kanlı olaylarda eli varsa lanetliyor, lanetliyorum.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem Örsoğlu.

  • Bu yazı ayrıca HÜRRİYETte de yayımlanmıştır..

adanada-patlama

adana-valiligi-bomba

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar