Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Bilderberk Toplantıları
Bu yazı  147 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Dünya İmparatorluğu’na soyunan Rothshields ve Rockefeller aileleri 1954 yılında “Ne olacak bu dünyanın geleceği” adı altında Hollanda’da Bilderberk Oteli’nde, dünynın ileri gelenleri ile üç günlük bir toplantı yaparlar. Toplantı sonunda alınan kararla bundan sonra her yıl yapılmasına karar verilir ve Bilderberk ismi oradan kalır.

Bu ilk toplantının başarılı geçmesi üzerine organizasyonu düzenleyenler senede bir toplanmaya karar verdiler. Toplantı sonrasında Retinger’in daimi genel sekreterliğini üstlendiği kalıcı bir yönetim kurulu oluşturuldu. Ayrıca katılımcıların iletişim bilgileri kayıt altına alınıp birbirlerine özel olarak ulaşabilecekleri gayri resmi bir ağ oluşturuldu.

Sonraki üç yıl içindeki toplantılar Fransa, Almanya, Danimarka’da yapıldı. ABD’deki ilk toplantı ise 1957 yılında Georgia eyaletinde bulunan St. Simons Adası’nda, Ford Vakfı’nın $30,000 mali desteği ile gerçekleştirilmiştir. Ford Vakfı 1959 ve 1963 yıllarındaki toplantılara da fon sağlamıştır.

Bilderberk’in ana amacı; “Tek küresel bir para birimi kullanan Dünya Bankası’nın mali düzenlemeleriyle işleyen, polisliğini bir dünya ordusunun yaptığı, tek küresel pazara sahip bir Tek Dünya Devleti’nin kurulmasıdır”. Bunu sağlamak için de; Dünya çapında etkin siyasetçi siyasi liderlerin yanı sıra iş dünyası, basın yayın ve akademi çevrelerinin en önde gelen temsilci ve uzmanlarının bir araya gelmesiyle yapılan “Yeni Dünya Düzeni” adına yapılan toplantılardır. Toplantılar Bilderberg Grubu, Bilderberg Konferansı, Bilderberg Kulübü diye de adlandırılmaktadır.

Bilderberg toplantıları üç kez de Türkiye’de yapılmıştır. Bilderberg toplantıları 18-20 Eylül 1959’da İstanbul Yeşilköy’de, 25-27 Nisan 1975’te İzmir Çeşme’de Altın Yunus Otel‘de ve 31 Mayıs-3 Haziran 2007 yılında yine İstanbul’da Ritz Carlton Otel‘de yapılmıştır. Daha önceki toplantılarda ortalama dört kişiyle temsil edilen Türkiye’nin 2007’deki toplantıya 13 katılımcı ile iştirak etmesi özellikle Bilderberg toplantılarının katılımcılarının dünya düzenini kendi çıkarları doğrultusunda belirlemek gibi gizli bir gündemi olduğu iddiasında bulunan çevreler tarafından oldukça anlamlı bulunmuştur.

Basına yansıyan bu on üç kişilik listede şu isimler yer almıştır: Bilderberg Türkiye Daimi Temsilcisi Mustafa Koç, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, UNDP Başkanı Kemal Derviş, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Başkan yardımcıları Ümit Boyner ve Cem Duna, eski TÜSİAD Başkanı Erkut Yüceoğlu, eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Ayşe Soysal, Coca-Cola İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent, eski Dışişleri Bakanı ve Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Emre Gönensay, gazeteci Cengiz Çandar ve Mehmet Ali Birand.

Bilderberk çetesine üye olmanın yolu küresel çete Rothshields ve Roketeler ailelerinin kurdukları, cemaatler, vakıflar, dernekler, yardım kuruluşlarından yetişmiş, RAND düşünce grubu, Fulbright , Rothshields ve Rockefeller burslarından fonlanarak Amerika’da eğitilmiş kişilerden seçilir. Fonlanarak Amerika’da eğitilen insanların isimleri de “Geleceğin parlak çocuklarıdır”. Geleceğin liderlerini hem yetiştirmek hem de kendi kıskacında tutmaktır.

Bill Clinton 1991’de Bilderberk toplantısına katıldıktan sonra 1992’de Amerika başkanı olmuştur. Tony Blair 1993 yılında toplantıya davet edildi, bir yıl sonra İngiltere Başbakanlığı’na getirildi. Avrupa ve Amerika’daki, AB’deki ve dünyadaki devlet Başkanları, siyasi parti başkanları, merkez bankası başkanları, AB komisyonu, parlamenteri, mahkeme başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlar da dahil olmak üzere Bilderberk toplantısına davet edilenlerden seçilir. Bu oluşumu bir kitap halinde yazmak veya yazılanlara bakmak gerekir.

Sevgili okuyucular, AB küresel çetelerin bir maşasıdır. AB’nin amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin “Laik Bağımsız Kemalist” ilkelerini yok edip böl-küçült-yut sistemine getirmek için kurulmuş bir çete düzeneğidir. Bize gösterilen sahte yüzüdür. Avrupa devletlerinin liderleri halklarını hep kandırmışlar, kandırmaya da devam etmektedirler.

Avrupa Birliği devletleri arasında halkına yalan söylemeyen Çek lider Vaclav Klaust’ur. Vaclav Klaus, 1 Mayıs 2004 yılında AB üyeliği kesinleşince halkına “Herkesin bildiği gibi, birkaç gün içinde devletimizin bağımsız ve egemen varlığı sona erecektir” demiştir. Bu sözün irdelenmesinden sonra Tony Blair tarafından kandırılan İngiltere halkı uyandı ve 2016 yılında AB’den çıktı.

AB tuzağına düşürmek için, fonlanarak beslenmiş, akademisyenler, siyasetçiler, yazılı ve görsel basında çalışan gazetecilerin anlattıkları düzenek gereği, palavradır. Gün yurttaşlık kavramı altında bir olma zamanıdır. Süleyman Türkoğlu.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar