Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Seni Özlemek-3
Bu yazı  424 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Babam Ahmet Örsoğlu Anısına,

Seni Özlemek-2 başlıklı yazımın yayına girmesinin üzerinden sensiz bir yılı daha geride bıraktık. Geçen bir yıllık sürede sana güzel haberlerim olsun isterdim ama ne yazık ki, yok. Çok sevdiğin ülkenin geldiği bu günleri sana anlatmakta çok zorlanacağım ve bir o kadar da utanacağım.

Canım Babam, hani o soğuk Ankara günlerinde seni Onkoloji Hastanesi’ne yatırdığımız da bana söylediklerin vardı ya, o günlerde pek aldırmamıştım ama şimdi ne kadar önemli bilgi verdiğini daha iyi anlıyor ve ön görüşün önünde eğiliyorum. “Hastane hastanelikten çıkmış, her yer mescit olmuş, etraf din simsarlarıyla dolmuş, bunlar dindar değil, din simsarı, en tehlikelisi de bunlardır, çok dikkat et” demiştin de ben pek dikkate almamıştım.

İşte o zaman beni uyardığın o din simsarları, cemaat adı altında öylesine bir büyüdüler ki, meğer ülkemizde herkesi kandırmışlar, öyle bir kandırılma ki, şaşmamak imkânsız. Ülkemizi getirdikleri yer darbenin eşiği oldu. Devlet içerisinde öyle bir yapılanmayı gerçekleştirmişler ki, Genelkurmay Başkanı’nı bile silahlı terör örgütü kurmak suçlamasıyla hapishaneye attırmışlar.

Hani şu ünlü az gelişmiş ülkeleri sömürme taktiği var ya, önce karşılıksız kredi verip, yol otobanlar yaptırırlar, arkasından az faizli krediler, sonra otobanlar boş kalacak değil ya, ürettikleri arabalarını satarlar, herkes alabilsin diye de bankalar ucuz kredileri gülen yüzleriyle sunarlar. Kredi verirler hava alanları, köprüler yaptırırlar, uçaklarını satarlar “sonra öde aldığın kredileri” derler. “Ödeyemezsen ver petrolünü ucuz iş gücünü” derler, olmadı “bize asker ver” derler. Az gelişmiş ülkeleri geliştirdik düzmecesiyle kandırırlar, kandırılanlar da halkı kandırır sonra mı? Gözyaşı kan gölü.

Hemşerin bu sıralar çok yoğun, Devletin en üst makamına kadar çıktı, yetmedi, Başkanlık istiyor. “Halk beni seçsin ben herkesi” diyor. Hemşerin üzerine alınmasın ama bu sıralar sosyal medyada çok dönen bir paylaşım aklıma geldi, İddiaya göre Amerika Birleşik Devletleri eski başkanlarından Richard Nixon; “Müslüman ülkelerde demokrasi ve laiklik olmasına izin veremeyiz. Eğitim sisteminin ve ülke idaresinin din temelleri üzerine kurulması gerekiyor. Başlarındakini ele geçirince ülkeyi biz yönetiriz. Bu doğrultuda tedbirler almak zorundayız” demiş, eh ister istemez aklımıza bir sürü soru geliyor.

Dostun düşmanın kim olduğunu bir türlü anlayamadık, hadi biz anlayamadık neyse diyeceğim de devletin en önemli koltuklarına oturanlar da anlayamamış olacak ki, hala teröre verdiğimiz canların hesabı yok. Gün yok ki, şehit haberlerinden içimiz kan ağlamasın. Hapishanelerimiz Gazeteci ve Akademisyenle dolu, bir sürü kınalı kuzu Mehmetçik darbe suçlamasıyla içerde ama terörist başına övgüler düzen, dirsek temasında olanlar, yandaş gazeteciler “Kandırılmışız” dediler hayatlarını gene en üst perdede sürdürmeye devam ediyorlar, anlamak çok zor, o koca koca devleti idare eden adamları kandıranlar kınalı kuzular mıymış?

Hani hep sana yakındığım, her fırsatta Mustafa Kemal Atatürk’e saldıran, Cumhuriyeti reklam arası sanan, Milli bayramlarımızı görmezden gelen, andımızı okullarımızda yasaklayan bir zihniyet vardı ya, işte o zihniyete sahip olanlar 15 Temmuz darbe girişimiyle biraz panikleyip, yakın tarihimize ve bayrağımıza sarıldılar. Sakallı şalvarlı her yerinden irtica fışkıranları şanlı bayrağımızı taşırlarken görmek nasip oldu. O kadar çok Kemalist çıktı ki, kendimi bir kez daha sorgulama gereği hissettim.

!5 Temmuzla ortaya dökülen cemaat görüntülü terör örgütü üyeleri öylesine dokulara nüfus etmiş ki, temizlemeyle bitmiyor, tabi daha bu yapılanmanın siyasi ayağına ulaşılamadı bile, ne yazık ki, cemaat yapılanmaları hala sürüyor. Vakıf evleri, yurtlar gencecik yavrularımızı kadrolarına katma telaşında, ellerindeki denetimsiz yurt ve vakıf evlerinde rezilliğin bin türlüsü yaşanırken, yoksul ama zeki çocuklarımız yanarak can veriyor.

Ah be Babam, her yerde canlı bombalar patlıyor, birkaç gün öncesi Kayseri’de kınalı kuzularımızı çarşı iznine taşıyan otobüse bombalı saldırıda bulundular, onlarca kınalı kuzumuz al kanlarla al bayrağımıza sarıldı. Bu olaydan önce de Beşiktaş’ta çevik kuvvet polisine yapılan saldırıyla kaybettiğimiz canların acısını üzerimizden atamadan yaşadığımız Kayseri saldırısını anlatırken bile yüreğim titriyor, kan gölüne döndürdüler güzel ülkemizi.

Suriye’den savaş gerekçesiyle ülkemize kaçanları barındırabilmek için, devletimizin tüm birimleri seferber olmuşken, o savaş kaçaklarının keyif sürdükleri ülkemizin evlatları, o Suriyeli asker kaçaklarının yerine El Bab da savaşıyor, can veriyorlar. Bu gün 16 şehidimiz olduğunu öğreniyorum, NEDEN demekten kendimi alamıyorum. Artık patlamalar saldırılar güncel olaylar haline geldi, bir gün şehit haberleri gelmese şaşıracağız.

Çevik kuvvetlerde görev yapan genç bir polis, devletin silahıyla Rus Büyükelçisine suikast düzenleyip öldürüyor ama bizim istihbaratımız bi haber halde, Devletin en yetkili ağzından gene Fetö dökülüyor. Günün acı gülümsemesi de Fetö kumpası casusluk davasından bir yıl hapiste yatan kahraman yarbayın Gazi olmasıyla dudaklarımızda yerini alıyor.

Bazen sağ olup bu günleri görmediğine seviniyorum, özlem ve hasretini hep yüreğinde taşıdığın o güzel memleketin Rize’den de yılın son haberi geldi; Fetö kalıntısı Cumhuriyet düşmanları, Atatürk ve Cumhuriyetimizi hatırlatan ne varsa, yok etmek için her fırsatı değerlendirmeye devam ediyorlar. Rize’nin en büyük meydanında yükselen Mustafa Kemal Atatürk heykeli, meydanın isminin değiştirilmesiyle yeni düzenleme yapılacağı gerekçe gösterilerek, belediye tarafından kaldırılarak valilik binası önüne getirilmiş. Şimdi bu günleri görseydin bin kere ölürdün, biliyorum.

Artık hiç bir şey senin bıraktığın gibi değil, birer birer yitirdiğimiz değerlerimizi özler oldum. Ne çok severdin televizyonda dizi izlemeyi, hiç kaçırmadan izlediğin Kökler dizisi vardı, radyodan akşam saat 21’de yayınlanan Radyo Tiyatrosu senin vazgeçilmezindi. Şimdi yüzlerce televizyon ve radyo kanalları var ama inan ki, senin keyifle izleyebileceğin ne bir radyo, ne de bir televizyon kanalı kaldı. Gerçek sanat ve sanatçıların yerini, saygınlığını yitirmiş evlilik programları, almış başını gidiyor. İşin ilginç tarafı da bu tür programlar reyting rekorları kırıyor.

Canım Babam, bizden gidişinin 27’nci yılın da ne yazık ki, sana güzel haberler veremedim, senden sonra dünyaya gelen torunun Zuğa’dan bahis ederek ruhunu serinleteyim. Başarılarından gurur duyacağın torunun Hacettepe Üniversitesi Fen bilimleri Biyoloji bölümündeki eğitiminde başarılarını sürdürüyor. 21.12.2016 tarihinde, yani ölüm yıldönümüne 4 gün kala aldığı başarı belgesi, sanki sana bir armağandı.

Ruhun şad olsun Babam, seni saygıyla anıyorum. Ne büyük yürekli adamdın sen.

Birlikte geçirdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık, 2017 yılı için kalemimden damıtacağım güzel günlerin umuduyla, sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için, bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün. Ekrem Örsoğlu.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

22 Ocak 2020

Hüzün dolu bir sonbahar sabahlarından  biriydi günlerden pazar. Gece boyunca ailemi düşünmüş, geç saatlerde uykuya... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar