Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Küresel Düzenek
Bu yazı  111 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Küresel çeteler, ulus devletimizi parçalayıp, böl-küçült-yut sistemini getirmek için her türlü düzeneği hazırladıklarını defalarca yazdık. Laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti‘ni ortadan kaldıracak olan anaysa değişikliği küresel çetelerin kurduğu “Düzenek” ile istediği sonuçta değişti. Anlattığım bu parçalama eş güdümünün gerçeklik payının ne kadar yüksek olduğunu küresel çetelerin gazetesi Le Monde Gazetesi‘ne bakarsak anlattıklarımızı güçlendirecektir.

Le Monde Gazetesi muhabiri Guillaume Perrier, 2010 yılında bir makale yazar. Yazdığı makale 2010 yılında ülkemizdeki gazetelerde ve haber sitelerinde yer alır. Aynı haber her yıl yeniymiş gibi Türkiye’deki haber sitelerinde güncellenir.

Küresel çetelerin tetikçisi Guillaume Perrier, her nedense Türkiye hakkında oldukça endişeli görünüm çizer! Guillaume Perrier’in aşağıda okuyacağınız makalesinde, Türkiye’nin nasıl bölüneceğini de anlatmaktan geri kalmaz. İç savaşın nasıl çıkacağını anlatır.

Guillaume Perrier’e göre;

Üçüncü Dünya Savaşı, Türkiye’den çıkabilir. Türkiye, son ve büyük bir hesaplaşmaya doğru gidiyor. Bu ülke korkulduğu gibi, ırka ya da dine dayalı bir bölünme yaşamadı. Daha korkunç ve daha temel bir bölünmeye gidiyor. Cumhuriyet boyunca süren kültürel bölünme artık iyice keskinleşti.

Şimdi bir yanda, ayakkabılarını sokak kapısı önünde çıkaran, kadınları başı örtülü, erkekleri sokağa pijamayla da çıkabilen, erkek çocukları kahveye giden, kız çocukları tam bir baskı altında yaşayan, türkü ile arabesk arası bir müzikten hoşlanan, futbol izleyen, belki de hiç kitap okumamış, hiç dans etmemiş, hiç karı koca birlikte yemeğe gitmemiş, hiç tiyatro seyretmemiş, iyi eğitim alamamış, dini inançları kuvvetli, kalabalık, bir kitle var.

Diğer yanda ise Kız lisesi-Kolej yelpazesinde eğitim görmüş, en azından bir düğün salonunda ya da kolej partisinde dans etmiş, sinemaya giden, çok fazla olmasa da kitap okuyan, müzik zevki pop şarkılarla, klasik müzik arasında dolaşan, evi nispeten daha zevkli döşenmiş, kızlarının flörtüne göz yuman, kadınları modern görünümlü, şarabın kalitesinden pek anlamasa da, kadın erkek bir arada içki içebilen, gazetelere bakan, magazin haberlerini izleyen, kendini birinci gruba kıyasla çok gelişmiş hisseden, entelektüel düzeyi çok yüksek olmasa da, Batı standartlarına yakın bir grup var. Bu iki grubun yasam tarzı birbirinden kopuk” diyor. Yani karşı karşıya getirilmiş, kutuplaştırılmıştır.

Küresel çetelerin basın tetikçisi Guillaume Perrier’in devamında söyledikleri; “Birinci grup Cumhuriyet boyunca horlanmış, aşağılanmış, itilip kakılmış. Şimdi bu grup siyasal olarak örgütlendiler, kalabalıklar ve her seçimi kazanacak siyasi bir güçleri var artık” cümlesini 16 Nisan halk oylamasından sonraki sonuçlara oturtalım.

Küresel çetelerin tetikçisi Guillaume Perrier’e göre; Laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’yle hesaplaşma yoluna giden küresel siyon çetelerin desteklediği Birinci Grup olarak adlandırdığı kesim Ilımlı İslam adı altında şeriat isteyenlerin modern hayattan ve çağdaşlıktan uzak olduğunu vurguluyor.

Yazımın tamamını ele aldığımızda; Laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti içinde gericiler ve çağdaşlar arasında bir iç savaşın olacağını ön görüp, bizim adımıza endişeleniyor!

16 Nisan 2017 tarihinde parlamenter sistemi ortadan kaldıracak halk oylaması sonucuna baktığımızda küresel çetelerin basın tetikçisi Guillaume Perrier’in yazdıkları ile örtüşüyor. Buradan anladığımıza göre, küresel çeteler, laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için yazdıkları senaryonun taşlarını yerlerine koymaya başladıkları görülüyor.

16 Nisan 2017 halk oylaması sonucunun birbirine yakın olması, yüksek seçim kurulunun aldığı yasa dışı kararla Evet oyunu yüksek göstermesi, laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılmasının ilk taşı olmalı.

Muhalefet liderlerinin; “Bölücü-yıkıcı anayasa değişikliği, diktatörlük gelecek” diyerek iki ay boyunca halka anlatmak istedikleri halk oylaması biter bitmez, Yüksek Seçim Kurulu’nun yasa dışı kararıyla Anayasa değişikliğini kabul edildiğini gündeme getirdiler.

Toplumu kutuplaştırıp, ikiye bölecek tek adamlık anayasa değişikliği, mevcut anayasa gereği bırakın halkın önüne sandığa getirmeyi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bile gelmemesi gerekirdi. Bu yasa dışı Anayasa değişikliğini madem getirdiniz Türk Milletinin oylarına bari sahip çıkın.

Laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti yıkılırken mazeret üretip, şikâyet etmeyin. Halk oylaması sürecinde bütün hukuksuzluklara rağmen, Türk Milleti Parlamenter sistem ve laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin, sonsuza kadar yaşaması için emek harcadı.

Küresel çetelerin basın tetikçisi Guillaume Perrier’in yazdıklarını muhalefet liderleri ile Türk Milletinin aydınları okumadı mı?

Laik, bağımsız, hukukun üstün olduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milletine kurulan küresel düzenek yıkılacaktır. Türk milletine sahip çıkacak bir lider elbet çıkacaktır.

Süleyman Türkoğlu, Araştırmacı Yazar.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

09 Ekim 2019

Orta öğretimden mezun olmuştuk; Erzurum Nenehatun Kız Öğretmen Okulu’na yatılı girebilmek adına, ilk adım olarak k... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

Bazı insanlar vardır... Onlarla olmaktan mutlu olursunuz. Paylaştığınız her şeyin anlamı vardır. Nerede olursanız ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

26 Şubat 2019

Bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesini ifade eden soykırım (genodde) kavramı, pratik doğur... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

03 Kasım 2017

Karavan gezilerimden birisinde tanıdım Mehmet Özgül ve eşi Nurten’i, ikisi de doğa hayranı, doğayla bütünleşmeyi, h... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar