Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Vay benim umudum !
Bu yazı  226 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Her fırsatta yazdım, olmaz olmuyor diye! 1999 yılı yerel seçimlerinde bıraktığım yerden bir adım bile ilerleyemeyen muhalefet için, o gün de söylemiştim, bu gün de söylüyorum “Bunlar mı Umudumuz olacak” diye. Adam kürsüden sesleniyor “Atı alan Üsküdar’ı geçti” ama bir kişi kalkıp, “Asıl atı kaptırdığınız Okyanusu aştı” diyemiyor, neredeyse FETÖ muhalefetin eseri konumuna getirildi, kimseden gık çıkmıyor.

16 Nisan referandumunu geride bıraktığımızın kaçıncı günündeyiz? Bakıyorum, en büyük muhalefet partimiz 2019 hayallerine kapılmış hesap peşinde, %48,5 Hayır oyunu kendilerinin sanıp, derin hesaplara dalmışlar bile. Bilmiyorlar ki, o oyların gerçek sahipleri Adalete, Demokrasiye, Cumhuriyete inanan insanlardır, o insanların karşısına ali cengiz oyunlarıyla çıkanlar havalarını alırlar.

Siyasetçilerin %48,5 bloğu dedikleri, asıl sayıları %52’leri aşan Hayır bloğunun 2.500.000 oyuna sahip çıkabildiniz mi, diye sormayacağımızı mı sanıyorsunuz? Kürsüden sesleniyorlar “Karşımıza YSK çetesi çıktı”, bunun böyle olacağını geçmişte yaşanan trafo kedileri vakalarıyla sizleri uyarmamış mıydık? Sokaktaki çocuk dahi biliyordu ki, Hayır oyları %52’lerin çok üzerinde ve hile yapılacak, peki siz bilmiyor muydunuz? Yoksa biliyordunuz da işinize böylesi mi geldi?

Sizleri vekil tuttuk, irademizle yolladığımız o yerde, minnetinizin halktan başkasına olmaması gerekmez mi? Yarın size vereceğimiz irademizi koruyabileceğinize nasıl güvenebiliriz? Sandıklara yansıttığımız irademize dahi sahip çıkamayan bir muhalefetin, iktidarı yakalaması mümkün olabilir mi?

Bir zamanlar “at izi it izine karıştı” der sitem ederdik, şimdilerde izler o kadar çok ve karmaşık ki, anlamak, izleri tanımak mümkün değil, at izine de it izine de hasret bıraktılar. Bir Ekmelettin vakası yaşamıştık, sonra ne olmuştu hatırlayanınız var mı? Bir zamanlar “Yahu bunlar bir dolap çeviriyor” diye bir deyim vardı, inanın o deyimi bile özledim, hani bir dolap çevirirler, neticede bir dolaptır altı üstü ortaya çıkar. Şimdilerde dolapların içinde dolaplar, o dolapların içinde de dolaplar çevriliyor. Kim Fetöcu, kim vatan haini, kim vatansever, bir birine karıştı.

1970’li yılların ortalarında bir köy-kent projesi vardı, öylesine inandığımız bir projeydi ki, kalkınmanın üretimden geçtiğini biliyor, bildiklerimizi anlatarak iktidara yürümüştük. Şimdi geldiğimiz yerden o günlere baktığımızda imrenmemek mümkün değil, o gelişimin, kalkınmanın, uyanışın nereye ulaşacağını bilenlerin telaşında 12 Eylül darbesiyle tanışmadık mı? Şimdi ülkemin üzerinden oynanan kirli oyunların pazarlığı artık başka kulislerde dönüyor, haberiniz yok mu? Bir bakın Ortadoğu politikasının içerisinde kimler kimlerle kol kola.

Bilmiyorsanız öğreteyim, hesap yapacağınıza, meydanlara çıkıp, elinize bir domates alıp bağıracaksınız. Nasıl mı, aynen şöyle; “Eyyyyyyyy kırkan çırpanlaaaaaaar, bakın mayıs ayına geldik bu gördüğünüz domates hala 7 TL, hani buna ödediğimiz para çiftçimizin cebine girse gene neyse diyeceğiz ammaaaaa” deseniz bile yeter. Olmadı mı, Egeye dönüp bağıracaksınız, “Eyyyyyy Saray’ı Külliye nazırları nerede biziiiiim adalaaaaaar” dersininiz. Yetmedi mi, hani benim köylüm, eli nasırlı halkım, küçük esnafımız nerede? Nerede o ülkemize dolup taşan turistler deseniz, hele bir de yüksek avazdan, “Eyyyyyyyyy kırkan çırpanlar, benim evladım Suriye topraklarında canını verirken, Suriyelilerin evlatları bizim plajlarda ne arıyor” diye bağır bakalım ne olacak?

Bakın şu halinize, iktidar sizinle dalga geçiyor; “Biz kısrağın başına yuları geçirmek üzereyiz, hala anlayamadılar, bunlardan bir şey olmaz, muhalefeti yok sayın gitsin” diyorlar, artık yetmedi mi? hiçbir şey yapamıyorsanız istifa edin, size verdiğimiz iradeyi bize iade edin.

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yürüyen o Adamı bir düşünün, kendisine verilen tüm payeleri elinin tersiyle itip, kelle koltukta kendisini Anadolu’ya bırakmıştı, at sırtında günlerce yol alıp, bir keçede uyuduğu günlerini hatırlayın ve kendinize sorun NEDEN diye, cevabını bulduysanız hiç durmayın işte o zaman oldunuz demektir.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, ben inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem Örsoğlu.

1 yorum
  • avatar mom jeans
    20 Mayıs 2017
    #1

    Çok güzel bir konuya değinmişsiniz Sn. Ekrem Örsoğlu, saygılarımla
*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

08 Ocak 2020

Erzurum Nenehetun Kız Öğretmen Okulu’nun zifiri karanlığında, elinde kocaman aletiyle gezen gece bekçimize özellik... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar