Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Metal Yorgunluğu
Bu yazı  88 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Argoda “yalama olmuş” kelimesi vardır. Metalden yapılmış makinelerin zamanla metal özelliğini kaybetmesiyle kaynak ve cıvata yerlerinin, iç ve dış yivlerinin tutması için kullanır. Metal yorgunluğu kelimesi, argodaki yalama olmuş kelimesi gibi her alanda benzetmelerde kullanılıyor. Özelikle siyasetçiler bir birlerine hakarette kullandıkları, şişe, teneke, takoz, odun, haş haşi, çoban, basiretsiz kelimeleri gibi.

AKP parti içinde son bir aydır metal yorgunluğu adı altında, seçilmiş mevcut belediye başkanlarını kızağa çekiyorlar. Seçilmiş belediye başkanları yalama olmuş metal gibi değerlendiriliyorlar. Kadir Topbaş’ın “en kötüsü adam yerine konmamak” sözünü irdelemek gerekiyor. Kim ya da kimler adam yerine koymadı? Üç dönem seçimle gelmiş birinin neresi yalama olmuşta metal yorgunluğundan kızağa çekiliyor?

İşin aslı arka sokaklarda konuşuluyor. Arka sokaklarda AKP’den aday olan isimlerin hiç önemi yok. Önemli olan AKP’den aday olmasıdır. Bir zamanlar Menderes’in “sandalyeyi koysam kazanır” sözü günümüzde AKP seçmeni için yüzde yüz geçerlidir. Sizlere en basit örneğini vereyim. Bozyazı’da beton döküm ekibi olan betoncu Ayhan net söylüyor. “Bu hizmetler hiçbir parti döneminde yapılmadı, biz AKP’den kimin aday olduğuna bakmayız, eşeği koysalar yine oy veririz” sözleri olayı netleştiriyor.

Ülkemizin o kadar hayati sorunları varken, akşam yatıp sabah kalkıp Melih Gökçek istifa etti mi gündemiyle uğraşıyoruz. İstifa etmesi gereken metal yorgunu diğer belediye başkanları, önce Melih Gökçek istifa etsin biz de ederiz mi diyorlar acaba?

Ülkemizin güneyi ateş çemberine alınmış. Türk ordusu Irak ve Suriye’de uğraşırken gündem değiştirmek için metal yorgunluğu adı altında belediye başkanlarının istifası istenmesi partinin kendi meselesidir diye bilir miyiz?

İşin özünü ben sizlere anlatayım

Garaham Fuller’in “Türkiye’de Atatürkçülük devri bitecektir. Osmanlı gibi çok dinli çok etnik kökenli olacaktır” sözüne mukayen Türkiye Cumhuriyeti için “90 yıllık reklam arası” diyen birileri vardı. Küresel çetelerin istedikleri doğrultusunda konuşan, Cumhuriyetin yıkılması konusunda iş birliği yapanların sözlerini boşa atmayacaksın.

2007 yılında ABD dış işleri bakanı Condoleezza RiceOrta doğu ve orta Asya’da içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkenin sınırları değişecek” demişti. Türk milleti bu sözü unutmuş olabilir ama biz unutmadık, unutturmayacağız da.

Dikkat edin, devamlı “davamız” kelimesi kullanılmakta. “Tek millet adı altında hangi millet olduğu belli olmayan” bir türden bahis ediliyor. Muhtemelen “tek millet” müslüman devleti anlamına geliyor. Bu çerçevede Anayasada yazılı Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak görmek istemeyen küresel çeteler devletin altını oymaya devam ediyorlar. Metal yorgunluğu adı altında değişen anayasa ile birlikte 2019 seçimlerinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni tavsiye edecek kadrolara yer açılıyor. Afganistan, İran gibi çember sakallıların doluştuğu bir dönemece gidiyoruz. CHP milletvekili Aykut Atıcı, “OHAL’i protesto ediyorum” diyerek bıraktığı sakalla çok iyi örnek oluyor. İleride bu sakalı çok iyi kullanacaklardır. Neymiş, protesto ediyormuş!

Değerli Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, bir taraftan dinci fetocu faşist darbeci yapıyla uğraşırken, diğer taraftan diğer dinci cemaatleri unutuyor. Osmanlıyı parçalayan cemaatler bu defa Türkiye cumhuriyetine saldırıyorlar. Unutulan diğer yapı da sivil toplum kuruluşları adı altında küresel çetelerden beslenen düşünce kuruluşları da sessizce çalışmalarına devam ediyor.

Türk milletini bölmek, yok etmek isteyen masonik siyon küresel çeteler, Türk milletini zor günlerde yan yana omuz omuza geleceğini unutuyorlar. Bir gün gelecek keserin sapı dönecek!

Süleyman Türkoğlu, Araştırmacı Yazar.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

22 Ocak 2020

Hüzün dolu bir sonbahar sabahlarından  biriydi günlerden pazar. Gece boyunca ailemi düşünmüş, geç saatlerde uykuya... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar