Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Yolsuzluk yapanın gözyaşına bakılmayacak
Bu yazı  316 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Yazdım sildim, tekrar yazdım, tekrar sildim, hiç içimden bu konuyla ilgili yazı yazmak gelmedi. Geriye dönüp baktığımızda Ankara’nın o ünlü Başkanıyla ilgili yazdığım birkaç yazıma rastlarsınız, inanın sadece bildiklerimi paylaşmak adına yazdığım yazılardır. Bilirim ki, ne yaparsanız yapın, ne yazarsanız yazın, Melih Gökçek’e yarar.

1999 yerel seçimlerinde eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen’in adaylığıyla, Başkentte sol oyların bölünmesi neticesinde tepside Gökçek’e sunulan Başkanlık koltuğundan kalkması bence oldukça zor görünüyor.

Aklımın bir köşesinden Belediye Başkan adaylığı yarışında, Keçiören Belediyesi eski Başkanı Turgut Altınok’u kaset oyunuyla geride bırakışı süzülüp, gözlerimin önüne geldi. Baba partisi olan AP ile başlayan siyasi yaşamı sırasıyla, Ülkü ocakları, MHP, ANAP, RP ve AKP’ye uğrayan Gökçek’in şimdilerde de ne yapacağı pek belli olmaz.

Renkli kişiliğine yakışır icraatlarına ODTÜ arazisinden bir gecede geçirdiği yolla, binlerce ağacın katli ile hafızalarımıza yerleşip, ününü dünyaya duyurmayı başarmıştı. Atatürk Orman Çiftliği arazilerine elini uzatışı, sanatın içine tükürüşü, kavşaklara diktiği evlere şenlik heykelleriyle ününe ün katan Başkanı, “Gel koltuğu teslim et” demeyle, koltuktan kaldırmak öylesine kolay mı?

Bu sıralarda sosyal medyada çokça dolaşan bir deyiş var, ben de sıklıkla rastlayıp, gülümsüyorum, o deyiş şöyleydi; “Bir kişi oturduğu yerden kalkmıyorsa altına pislemiştir”, şimdi ortada bir pislik var mı, yok mu bilemeyiz ama kulislerden gelen bilgiler hiç de iç açıcı olmadığı gibi pislik temizleyiciler işe koyulmuş bile.

Yazılı basından izlediğim kadarıyla Başkan Melih Gökçek, altı aylık süreçte yaklaşık 1Milyar 400 Milyon liralık Belediye arazisini sattığı haberleri şaşkınlık yarattı diyeceğim de, aklıma gelen buz dağı misali oluyor.

Gelen kulis bilgilerinde Cumhurbaşkanının, “İstifa etmemesi durumunda neticesi ağır olur” söyleminin ardından ayrı bir yerde bir büro tuttuğu, bu büroda kurmaylarıyla bir araya gelip, çok yakın zamanda yapacağı basın toplantısında okuyacağı metni ve çizeceği yol haritasını hazırlıyor.

Meral Akşener hanımefendiyi uyarmak isterim, bakın Sayın Akşener, size teklifler gelebilir, hani ola ki, aklınızda olsun, Gökçek’in ne yapacağı belli olmaz.

Akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun imza gibi konuşması yayın kuruluşlarına birinci haber olarak düşüyor ve kulağa hoş gelen o cümle “Bundan sonra yolsuzluk yapanın gözünün yaşına bakılmayacak”.

Şimdi bu bir milat mı olacak, ne yani bundan önce yolsuzluk yapanlar dikkate alınmayacak mı? Şimdi görevden alınan seçilmişler yolsuzluk yaptıkları için mi görevden alınıyor? Yani şimdi görevinden istifa etmeyenler, istifa etmezlerse soruşturulacak mı? Sorular soruları kovalıyor, zor günlere getirdiler bizi, hem de çok zor günlere, utanır olduk, yaptıklarımızdan değil de gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan utanır olduk.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem Örsoğlu.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

01 Ekim 2019

Kültür seviyeleri birbirlerinden farklı iki ailenin bir piknikte yollarının kesişmesinin eğlenceli hikayesi sizi ç... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

25 Kasım 2019

“Çocuk yaşta kaybetmiştim annemi” diye söze başlamıştı Ali, hikayesini dinliyoruz: “Annemin sıcak kucağından, kade... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

01 Aralık 2019

Evet yanlış duymadınız, proje çocuk! Kendi hayallerini, istek ve arzularını yerine getiremeyen anne babalar, bu is... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

26 Kasım 2019

İstesek de istemesek de kendimizi öyle bir yaşamın içerisinde bulduk ki, artık günlük yaşananların takibinde bile ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar