Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Yolsuzluk yapanın gözyaşına bakılmayacak
Bu yazı  341 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Yazdım sildim, tekrar yazdım, tekrar sildim, hiç içimden bu konuyla ilgili yazı yazmak gelmedi. Geriye dönüp baktığımızda Ankara’nın o ünlü Başkanıyla ilgili yazdığım birkaç yazıma rastlarsınız, inanın sadece bildiklerimi paylaşmak adına yazdığım yazılardır. Bilirim ki, ne yaparsanız yapın, ne yazarsanız yazın, Melih Gökçek’e yarar.

1999 yerel seçimlerinde eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen’in adaylığıyla, Başkentte sol oyların bölünmesi neticesinde tepside Gökçek’e sunulan Başkanlık koltuğundan kalkması bence oldukça zor görünüyor.

Aklımın bir köşesinden Belediye Başkan adaylığı yarışında, Keçiören Belediyesi eski Başkanı Turgut Altınok’u kaset oyunuyla geride bırakışı süzülüp, gözlerimin önüne geldi. Baba partisi olan AP ile başlayan siyasi yaşamı sırasıyla, Ülkü ocakları, MHP, ANAP, RP ve AKP’ye uğrayan Gökçek’in şimdilerde de ne yapacağı pek belli olmaz.

Renkli kişiliğine yakışır icraatlarına ODTÜ arazisinden bir gecede geçirdiği yolla, binlerce ağacın katli ile hafızalarımıza yerleşip, ününü dünyaya duyurmayı başarmıştı. Atatürk Orman Çiftliği arazilerine elini uzatışı, sanatın içine tükürüşü, kavşaklara diktiği evlere şenlik heykelleriyle ününe ün katan Başkanı, “Gel koltuğu teslim et” demeyle, koltuktan kaldırmak öylesine kolay mı?

Bu sıralarda sosyal medyada çokça dolaşan bir deyiş var, ben de sıklıkla rastlayıp, gülümsüyorum, o deyiş şöyleydi; “Bir kişi oturduğu yerden kalkmıyorsa altına pislemiştir”, şimdi ortada bir pislik var mı, yok mu bilemeyiz ama kulislerden gelen bilgiler hiç de iç açıcı olmadığı gibi pislik temizleyiciler işe koyulmuş bile.

Yazılı basından izlediğim kadarıyla Başkan Melih Gökçek, altı aylık süreçte yaklaşık 1Milyar 400 Milyon liralık Belediye arazisini sattığı haberleri şaşkınlık yarattı diyeceğim de, aklıma gelen buz dağı misali oluyor.

Gelen kulis bilgilerinde Cumhurbaşkanının, “İstifa etmemesi durumunda neticesi ağır olur” söyleminin ardından ayrı bir yerde bir büro tuttuğu, bu büroda kurmaylarıyla bir araya gelip, çok yakın zamanda yapacağı basın toplantısında okuyacağı metni ve çizeceği yol haritasını hazırlıyor.

Meral Akşener hanımefendiyi uyarmak isterim, bakın Sayın Akşener, size teklifler gelebilir, hani ola ki, aklınızda olsun, Gökçek’in ne yapacağı belli olmaz.

Akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun imza gibi konuşması yayın kuruluşlarına birinci haber olarak düşüyor ve kulağa hoş gelen o cümle “Bundan sonra yolsuzluk yapanın gözünün yaşına bakılmayacak”.

Şimdi bu bir milat mı olacak, ne yani bundan önce yolsuzluk yapanlar dikkate alınmayacak mı? Şimdi görevden alınan seçilmişler yolsuzluk yaptıkları için mi görevden alınıyor? Yani şimdi görevinden istifa etmeyenler, istifa etmezlerse soruşturulacak mı? Sorular soruları kovalıyor, zor günlere getirdiler bizi, hem de çok zor günlere, utanır olduk, yaptıklarımızdan değil de gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan utanır olduk.

Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana iletilerinizi göndermeyi sürdürün, inanıyorum ki, paylaşarak çoğaltacağımız o sevgi ve düşüncenin aydınlatacağı bu yolda bizler mutlu olacağız. Ekrem Örsoğlu.

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

14 Haziran 2020

“Kedi beslemek günahtır, abdest bozar” diyenlerin yazıyı mutlaka okumasını isterim. Ayrıca Allah’ın yarattığı hiçb... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

01 Haziran 2020

Sanırım coronavirüs, bizi duruma alıştırıyor. Bugün, dördüncü serbest dolaşma günümüz. Bugün de biz, atmış beş yaş... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

22 Haziran 2020

Sezon finali yazım 11 Mart 2020 tarihiyle kendimizi o öldürücü salgının içerisinde bulduk, pandemi süreci halen... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

19 Haziran 2020

Yıl 2014, Bodrum Bitez'de, büyük bir mandalina bahçesinde, doğaya zarar vermeden yerleştirilmiş masalar, ağaçlara ... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

05 Mayıs 2020

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (4, son) Sanatçıların, Duvarların ve Aşk’... devamı

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

20 Mayıs 2020

İnsanın duyguları dalgalara benziyor. Bazı olaylarda o kadar sakin ki, bazı olaylar da kayaları delen, parçalayan ... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar