Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Akyaka Belediyesi Görevlilerinin Yalanı
Bu yazı  299 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

11 Haziran 2012 tarihinde aldığım bir ihbarı değerlendirerek, Akyaka Belediyesi’nin atık suyu arıtma yapmaksızın doğaya bıraktığını, Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Çevre Birimine ihbarda bulunarak, işlem yapılmasını sağladım. Bu durumla ilgili tutanak tutulması ve işlem yapılmasının gerçekleşmesi ve Jandarma vukuat raporlarında yerini alması üzerine, bağlı bulunduğum yayın kuruluşunda, “Bir Seçmen Olarak Oyumu Geri İstiyorum” başlığıyla bu durumu belirtir yazımı köşemden yayınlayıp, kamuoyuna duyurarak, vatandaşlık görevimi yerine getirdim.

O tarihte yazımın yayınlanmasını takiben, Akyaka belediyesinde görevli Ahmet KAYA isimli şahıs 20 Temmuz 2012 tarihinde, yazım ekindeki mesajı şahsıma ait e-posta adresine göndermiştir. Benim yazımın yayınlandığı tarihten, bir aydan fazla bir sürede yani 12 Temmuz 2012 tarihinde 2 saatlik akıtılan sudan alınmış numune ile ilgili, özel bir laboratuar raporu ile haberimizi ve iddialarımızı yalanlayarak, yazımın kaldırılmasını istemiştir.

Takiben 14 Ağustos 2012 tarihinde, Akyaka Belediyesi, Akyaka arıtma sorumlusu olduğunu belirten, Hayati BİLGİÇ isimli şahıstan da ekte sunduğum elektronik postayı aldım. O kişi de bu haberin asılsız olduğunu iddia ederek haklarında hiçbir yasal işlem yapılmadığı yalanı ile haberin kaldırılmasını istemiştir. Bu görevli kişilere gerekli cevabı aynı şekilde e-posta ile “Haberim yalansa, mahkemeye verin” cevabını vererek, yapılan işlemlerle ilgili gerekli bilgileri kendilerine ilettim.

Sezon başlangıcı yazım “KÖPRÜ” de bahsi geçtiği gibi, yazılarımın tamamı gerçeklere, gerçek yaşanılmışlıklara dayanmakta ve her zaman yapıcı, iyiye yönlendirici, kamunun haber alma özgürlüğünü sonuna kadar kullanmaya yöneliktir. Birinci derecede kamu sağlığını ilgilendiren bu olayın yazımızın yayınlanmasından sonra arkasını bıraktığımızı sanmayın.

Akyaka Belediyesi Belediye Başkanlığına soruyorum; Sayın görevliler yukarıda belirttiğim ihbar ve Akyaka ve Gökova sakinlerinin BİMER aracılığı ile gönderdikleri dilekçelerin neticesinde bu arıtma tesisi çalıştırılabiliyor mu? Yoksa eski tas eski hamam mı? Bizler ne olduğunu biliyoruz. Deve kuşunu taklit etmeyin. Siz kamu görevlilerinin önde gelen görevi, kamu sağlığını korumak ve gözetmektir.

Bu konuyla ilgili, gerçekleri yansıtacak her açıklamanızı ve belgenizi aynı şekilde yansıtırız, ama bize gerçeklerle gelmeniz gerekir. Sevgi ve düşüncelerinizi paylaşarak çoğaltmak için bana yazmaya devam edin.

E-Posta 1
Kimden : ahmetkaya@akyaka.bel.tr
Kime : zeus@egehaberleri.net
Konu : akyaka belediyesi arıtma tesisi(ali eren dünyası)
Tarih : 20 Temmuz 2012 Cuma 11:46:08 +0300

Sayın ekrem örzoğlu, Ali erenin dünyası isimli internet sitesinde Akyaka Belediyesi Arıtma tesisi hakkında çıkan asılsız haber hakkında site ile iletişime geçememekteyiz. Sitede yayımlanan bu asılsız haber belediyemizi zor durumda bırakmaktadır. Size analiz sonuçlarının bir örneğini gönderiyoruz. Sonuçlardan da anlaşıldığı üzere tesisimiz gayet iyi arıtım yapmaktadır. Gerekli yerlere bildirmenizi rica ediyoruz.

E-Posta 2
Kimden : akyaka belediyesi (akyakaaritma@gmail.com)
Tarih : 14 Ağustos 2012 Salı 20:53:57
Kime : zeus@egehaberleri.net

Ekrem bey merhaba, Ben Akyaka Atıksu Arıtma Tesisi Sorumlusu Hayati BİLGİÇ sizin yayınlamış olduğuz arıtma tesisi ile ilgili haberi kaldıra bilirmisiniz. Tesis şu anda Ankara’dan bakanlıktan gelen çevre mühendisleri tarafından ve Egelabtan gelen çevre mühendisleri tarafından aylık ve haftalık olmak üzere devamlı çıkış suyumuz analiz edilmekte ve ben tesisin sorumlusu olarak geldiğim bu yandan itibaren hiç bir olumsuz sonuç olmamışdır nisan dan bu yanana tesisi ben işletmekteyim eğer sisiz dediğiniz gibi arıtma tesisi devre dışı olsaydı bu zamana kadar Çevre ve Şehirçilik tesisin işletilmesine mudale eder ve belediyeden devre alırdı. Sizden ricam bu haberi kaldırın artık ve kendiniz görmediğiz bir haberi yayınlamayın tesisimize gelin bizzat ben sizi bilgilendirip analiz sonuçlarını gösterebilirim. Ayrıca jandarma geldi ama asılsız şikayet üzerine gelmiş ve arıtma tesisi devre dışı diye hiçbir resmi evrakta yer almamışdır. Bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

22 Ocak 2020

Hüzün dolu bir sonbahar sabahlarından  biriydi günlerden pazar. Gece boyunca ailemi düşünmüş, geç saatlerde uykuya... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar