Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
İmralı’da içeride yatan, Öcalan’ın dublörü mü?
Bu yazı  252 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Neler oluyor diye bir baktığımızda yine dopdolu bir gündemin içinde buluyoruz kendimizi. ABD Ankara Büyükelçisi’nin yaptığı açıklamalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden toplu istifalar, Silivri’deki tutukluların durumu, Yargıtay, Danıştaş ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin kapatılıp sadece Temyiz Mahkemesi’nin kurulması, Avrupa Birliği’ne elli yıldır alınmayışımız, Abdullah Öcalan’ın durumu vs.

Apo’nun Erbil’e götürüldüğü iddiaları dolaştı kamuoyunda. Hiç aklınız alıyor mu? Mümkün olabilir mi? Çok saçma! Deseniz ki, İmralı’da içeride yatan Öcalan’ın dublörü (!) Neyse buna da inanmayın. Çünkü tarih bunun hesabını çok ağır bir şekilde sorar. Cesaret örneği gösterenlerin aslında birer korkak olduklarını unutmayın.

Avrupa birliği kapıları ne kapalı ne de açık. Elli yıldır süren macera çok uzun bir zaman. Bizi almak istemedikleri apaçık belli. Din faktörü büyük bir engel teşkil ediyor. Bizi ne zaman alırlar biliyor musunuz? Topluluk dağılmaya ve parçalanmaya yüz tuttuğu zaman. Yani bizim hiç ihtiyacımız kalmadığı zaman, enkazını kaldırmak için alırlar. Alternatif çözüm açıklamaları her zaman ses getirir.

Kenan Evren döneminde Yunanistan Nato’ya restini çekip ayrılmıştı. Tekrar üyeliğinin kabul edilmesi zor aşamaydı. Çünkü mevcut üyelerden birinin engel koyması yeterliydi. Bunu bile lehimize çeviremedik. Hemen yelkenleri indirdik, dostluk adına tekrar Yunanistan’ın Nato’ya üyeliği konusunda olumlu oy kullandık. Görün AB üyeliğimize başta Yunanistan ve Rum kesiminin ne kadar engel oluşturduğunu.

ABD Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Yaptığı açıklamalarının içişlerimize karışmak anlamına geldiği hatırlatıldı. Herkesin bildiklerini dile getirmişti ama söyleyen bir büyükelçi olunca durum değişti. İçişlerimize müdahale olarak düşünmüyorum, ancak ABD ve temsilcileri bilmiyorlar mıydı sürecin uzadığını, karar verilemediğini, hukukun işleyişinin nasıl olduğunu? Neden konuşma ihtiyacı duyduklarını kendileri açıklasın. Belli ki, bazı konularda anlaşmazlıklar yaşandı ve limoni durumlar var.

Sayın Başbakan, tutukluluk sürecinin uzun olduğunu, Bir Genel Kurmay Başkanının terör örgütü kurmakla suçlanmasının aklının almadığını belirtiyor. “Bu davanın savcısı benim” dememiş miydi? Ne değişti de bu şekilde açıklamalar yapılıyor? Suçlu sayılıp affedilmeleri önemli değil. Önemli olan gerçekten suçu olmayanların berat ettirilmesi ve kaybolan itibarlarının geri verilmesi gerekir.

Temyiz Mahkemesi kurulacakmış; Olabilir. Bu ülkede farklı Sosyal Güvenlik Kurumları vardı Bağkur, Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar gibi. Bunları SGK çatısı altında topladılar. Bir dağınıklık ortadan kalkmış oldu. İyi çalışanlar, kötü çalışanların görev zararlarını kapattılar. Umarız Danıştay, Yargıtay, Askeri Yüksek İdari Mahkemesi akıllıca sürece dahil olur ve tek kurum olarak birleşirler. Ülkenin hayrına olan şeyleri desteklememek sanırım yanlış olur.

Değişim, cesaretli adımlar atarak olur. Burada kırk yıllık geleneği şahsi çıkarlar uğruna bozmak ve değiştirmek Türk Halkına en büyük ihanettir. İhanetin bedeli ağır olur. Bedel ödemeyi göze alanlar programlarını yeniden gözden geçirip, günübirlik politikalarla değil, sağlam temellere dayanan, ilim ve fennin ışığında kalkınmaya yönelik adımlar atarak kişi başına düşen milli gelirin artırılmasını sağlayacak adımlar atılması dileğiyle. Sevgiyle kalın..

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

22 Ocak 2020

Hüzün dolu bir sonbahar sabahlarından  biriydi günlerden pazar. Gece boyunca ailemi düşünmüş, geç saatlerde uykuya... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar