Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Hayatta Kal, İyi Kal
Bu yazı  3150 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Dünyanın korkuyla savaştığı Covid-19 yaşamımızı bu günlerde oldukça etkiledi ve böyle giderse etkilemeye devam edecek.

Yaşamak, nefes almak, gezmek, dolaşmak, sevdiklerinle vakit geçirmek, bir kahve içmek dostunla, sahilde bir deniz havası almak… Oysa biz yaşamın içinde bütünmüşüz kendimizle ve hep birlikte. El ele, kol kola dolaşarak mutlu oluyormuşuz, iyi hissediyormuşuz kendimizi.

Nefes almanın özgürce dolaşmanın kıymetini çok iyi anladığımız bugünlerde içimizdeki korkuları bir an olsun unutup hayatın içinde kaybolmayı herkes çok istiyor eminim. Benim bir umudum var bu dünyanın bozulan düzeni elbet yerine getirecek güzel olan şeyleri. Bizler tekrar sarılacağız, tekrar öpeceğiz, tekrar kucak açacağız sevdiklerimize.

Umudum var, umudumuz var buna inanmak istiyoruz. Bu zor günlerinden üstesinden geleceğiz buna eminim, eminim de peki ya sonrası… Yağmurlar dindikten sonra güneş açacak ama güneş herkesin içini ısıtabilecek mi?

Korkularıyla yaşamaya devam eden insanların nasıl bir geleceği olacak? Çocuklar ne olacak? Onlar tekrar nasıl alışacak koşmaya. Aklından geçen düşünceleri nasıl silecekler bundan sonra. Sevdiklerinin korkulu gözlerini nasıl unutacaklar hayatları boyunca?

Ya bu hastalıkla mücadele eden insanlar? Sevdiğine sarılamayan insanlar?

Zor günler geçiriyoruz evet bunlar belki geçecek ama kimse yaşanan bu zor günleri unutamayacak. Hiçbir maske korkuyla bakan gözleri kapatamıyor, o maskeler çıkartıldığında düzelecek mi her şey?

Bu soruların cevabını ben de günlerdir düşünüyorum. Yaşamdan beklentilerimi yastık altına koyup sadece sevdiklerimi düşünüyorum. Geçecek hepsi buna inanmak istiyorum, geçsin hepsi ve hep birlikte düzelelim istiyorum.

Evrenin bozulan dengesi sanki bizden öç alıyor gibi. Doğa kendini yenilerken, çiçekler tekrar açarken, bahar kucak açarken evrene insanları sokağa çıkartmak istemiyor. Neden? Çünkü insanoğlu olarak çok zarar verdik doğanın da bir dengesi vardı biz onu zamanla kırdık, üzdük, hayal kırıklığına uğrattık belki de. Hayatta yaptığımız her olayın bir karşılığı vardır. İyilik zamanla yol alır sana, kötülük biraz daha zaman alır en sonunda kafana taşlar yavaş yavaş atılmaya başlar.

Dilerim ki, bu süreçten sağlıklı bir şekilde kurtulabiliriz. Tekrar derin bir nefes alabiliriz dünyanın içinde. İnsanlığın öğrenmesi gereken dersler vardı umarım dersimizi almış, ödevlerimizi yapmış bir şekilde devam ederiz yaşama sımsıkı sarılarak. Sevgiye, saygıya kucak açarak. Birbirimizi anlayarak, dinleyerek, kırmadan, üzmeden yol alabiliriz hep birlikte.

Sağlıkla kalalım, sağlıkla atlatalım bu süreci. Mutluluktan ağladığımız zamanlara kavuşmamız dileğimle. Hayatta kal, iyi kal.

Merve Küçük

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri