Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Yolsuzluk, babadan oğula geçer
Bu yazı  4440 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu gündeme bomba gibi oturdu. Adı geçenlerin içerisinde çok önemli isimler de var. İktidar şok olmuş vaziyette. İlk gelen açıklamalara bakılırsa bu da dış güçlerin işi imiş, hem de uluslar arası kaynaklı. Zaten ne zaman kötü bir şey olsa verilen cevap “dış güçlerin parmağı var”. Peki senin parmağın yok mu? Koy bir tarafına..

Önemli olan dış güç falan değil. Ortada suç var mı, yok mu? Sen ona bak. Adama hırsızsın diyorlar, o da yine dış güçler diyor. Hırsızlık suç mu? Evet. Öyleyse dış gücün ne önemi var? Bu durum senin suçunu ortadan kaldırmaz. Yapılanlar partiyi ve iktidarı yıpratmak içinmiş! Kargalar bile güler..

Düne kadar o uluslararası güçle kol kola idiniz, İcazet alırdınız. Nerede anlaşamadınız da böyle çatlak oluştu? Anlaşıldı pastayı paylaşamıyorsunuz. Öyleyse yazı tura atın. Pardon ikiniz de yazı derseniz olmaz. Çünkü turayı sevmiyorsunuz. Tura yüzünde yüce Mustafa Kemal Atatürk var.

Temiz toplum, temiz yönetim sloganları ile meydanlardasınız. Ne oldu, birden mi kirlendiniz? Dün temizdiniz de bu gün mü çamur atıldı? Atılan çamurları nasıl temizleyeceğinizi iyi bilirsiniz. Ani bir kadro ve görev yeri değişikliği yaparsınız, kendi kafanıza uygun kişileri oralara getirirsiniz, sistemi kilitlersiniz, olur biter. Demek ki, her köşe başını tutamamışsınız.

“Hırsızlık babadan oğula geçer, oğuldan babaya değil” demiştin önceleri. “Ben boşuna üç çocuk demiyorum, bunun bir manası var” demenden belliydi. Üç bakan çocuğuna şimdi ne olacak? Üç çocuk yapın derken anlamalıydık. Üçün kerameti vardır derler. Gerçi iyi çocuklardı ama dikkat edin üçün biri size düşmesin! Şu gemicilere ne oldu acaba?

Yapılan operasyonun ucu kimlere dokunacak merak ediyorum. Toplum, basın o kadar sindirilmişti ki, askeri yönetimlerde bile bu sindirme olmamıştı. Bazı kesimler, sanatçılar, iş adamları yalaka, şakşakçı olmuş, robotlaşmış, mutlak itaat eder hale gelmişti. Bu şakşakçılar, iki yüzlüler, diğer insanların suratına nasıl bakacaklar? “Böyle olmaya mecburduk” demeyin, yoksa daha da gözden düşersiniz. Bu toplumu hafife almayın, hata edersiniz.

Uyanın üzerine ölü toprağı serpilmiş vatandaşlarım. Dizilerle, suni gündemlerle düşünme yetinizi ortadan kaldırtmayın. Bir bakın etrafınıza neler oluyor? Gerçekleri gözler önüne serebilecek basın da pek kalmadı. Medya patronları toplumu yanlış bilgilendirmeyi bıraksınlar, gerçekleri çarpıtmasınlar.

Sevgili okuyucularım, hep beraber izlemeye devam edelim. Bilindik senaryo ama oyuncuları bu sefer farklı. Ben bu filmin sonunu biliyorum ama söylemem, heyecanı kaçar. Sevgiyle kalın. Eser Ürküt.

yolsuzluk_operasyonu

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri