Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Başımıza gelenler, Osmanlı’ya ihanetimizin ilahi cezasıdır
Bu yazı  4510 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Nefs-i emare sahibi olanların dostluğu yoktur. Onlar “ben bundan ne kazanırım” zihniyeti ile hareket eden medeniyet maskesi altında ağır harp sanayi ile mazlum milletlerin üzerinde savaş oyunlarının oynanmasının asıl sebebi sömürü düzenlerinin devam etmesi içindir. Emperyalist bu güçlerin malesef ülkemizde de uzantıları bulunmaktadır.

Sömürü düzenlerinin aracılarından Dünya Bankası ile Uluslararası Para Fonu adı verdikleri bu kuruluşlar tefecilik ve sömürü düzeninin devam etmesi için çeşitli sebepler öne sürerek bir çok vasıtalarla baskı unsurları netiçesinde şu veya bu devletin ekonomisi çökmüş, insanları ölmüş veya göç etmiş onlar için önemli değildir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başı İngiliz fitnesi, elleri de Yahudi kirli ellerine bağlı oldukca beyni olmayan, düşünceden yoksun ve sadece gövdeden ibaret kalan Amerika Birleşik Devletleri dünya milletlerine adalet ve de huzur götürmesi mümkün olmayacağından ve adaletsizliğin zulüm ve katliam sömürü düzeni ile bir müddet sonra mali, iktisadi, ticari ve siyasi bakımdan yalnızlığa mahkum olacak olan bu devlet çökmeye mahkumdur.

Aslında Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçek manada en yakın dostu çirkin bir şekilde menfaat gözetmeyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Kendisine bu derece yakın dostuna zamanında Kıbrıs olaylarında, şimdi de Irak ve Suriye’de ikili oynayarak Türkiye’ye zarar vermişlerdir. Fakat Amerika Birleşik Devletleri bu tavrını sürdürmeye devam ettikce asıl zararı hiç arzu etmediğiz halde kendisi görecektir.

Burada şunu belirtmek isterim düşüncesizce bir davranışla Türkiye’den giderek Amerika Birleşik Devletleri’nde doğum yapanların, buna teşvik edenlerin gün geldiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nin itibar kaybettiği zaman çok büyük pişmanlık duyacakları muhakkakdır.

Osmanlı Devleti’nin devamı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cenab-ı Allah tarafından daima mazlum muamelesi görür. Bu sebeple ABD’nin çok ağır ilahi silleye uğrayarak çöküş haline girmesi bu da aynı zamanda ABD’nin ahlaki, mali, iktisadi, ticari ve siyasi sonunu hızlandırır.

Milletine zamanında adalet ile hizmet eden Osmanlıya tasallutları sonucunda İngiltere ve Fransa’nın bugün ne hale düştükleri ve ihaneti kendilerine şiar edinmiş Arap devletlerinin bugünkü perişan hallerini görüp de bunlardan ders almamak mümkün müdür? En büyük ihaneti yapmış olan Şerif Hüseyin’in “Başımıza gelenler Osmanlı’ya ihanetimizin ilahi cezasıdır” sözleriyle yazıma son verirken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.

Dünyada hiç bir devletin çeşitli şekilde silah gücü ALLAH’ın galibiyetine zerre kadar mani teşkil etmez. Her gün herkese sağlıkla mutlulukla ve de sevgiyle. Taylan Tüfek.

serif_huseyin_osmanli

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri