Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Siz İnsanlar, Suçlusunuz!
Bu yazı  8040 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Toprağa sımsıkı sarılan çiçeğin küskün sevgiliye doğru olan yolculuğu (3)

Susunnn! Mahkeme Birazdan Başlıyor…

Hafif bir ışık sanık sandalyesine vurdu. Sadece tek kişinin görünebileceği şekilde bir aydınlık vardı orada. Ne Hâkimin ne de çevreden yayılan uğultunun sahiplerini görebiliyorduk. Burada neden kimse görünmüyordu Yahu! Yalnız hesap verecek kişiyi görebilecektik diye tahmin ediyorum.

Zifiri karanlıkta hâkimin cırtlak sesi duyulmaya başladı. Uğultular son bulmaya başladı.

Hâkim Bey:

Siz İnsanlar, suçlusunuz. Hem de suçunuz dosyalara sığmaz oldu. Bugün burada bütün bunların hesabını vereceksiniz. Kaçamazsınız artık hiçbir yere. Aydınlanmış bölgeye çıkıp teker teker hesabını vereceksiniz. Yüzünüzdeki utancı görmek istiyoruz. Hayasızca yaptığınız suçların hesabı tek tek sorulacak bugün. Ama buraya kadar. Kurşunların, kalemin, kitabın ve gökyüzünün şahitliğinde tüm pislikler gün yüzüne çıkarılıp yüzünüze vurulacak. Sırasıyla hepiniz yargılanacaksınız. Önce Politikacılar tek tek çıkacak.

Sayın Politikacılar…

Bakın size “sayın” diyorum, aslında bunu hiçbiriniz hak etmiyorsunuz. Lakin sizin de tarzınız bu değil mi? Sayın ifadesi altında birbirinizi yok etmek, Çirkefliklerinizi, Yalanlarınızı, Cinayetlerinizi ve nice rezaletlerinizi bu ifadenin gölgesinde saklıyorsunuz. Ben size her “sayın” dediğimde bilin ki, suratınıza tükürüyorum.

Dünyada canını acıtmadığınız bir âdemoğlu bile kalmadı. Cezanız büyük olacak bu sebeple. Ben söz hakkı vermeden konuşmaya hakkınız yok. Sahneye çıkmaya hazır olun. Orada yaptıklarınız yüzünüze vurulup cezalarınız anında tatbik edilecek. Ve şunu önemle vurguluyorum ki, hiç de öyle ucuz kurtulamayacaksınız bu durumdan. Bu mahkemede adalet var çünkü. Burayı kendi mahkemelerinizle asla karıştırmayın. Kendi çalıp kendi oynadığınız günler sona erdi. Neyse buna zaten şahit olacaksınız.

Sonra Öğretmenler…

En büyük Öğretmenler Peygamberlerdi. Onları örnek alarak yaşamanız gerekiyordu. Sizse menfaatin peşinde koştunuz. Korktunuz doğruları dillendirmekten. İnsanlara doğruları anlatmak yerine körü körüne ideoloji köleliği yaptınız. Bu asla ama asla kabul edilemez. Halbuki yapmanız gereken doğru ve duyarlı olmayı öğretmekti. Nesil yetiştirmek hiç kolay değil zira siz bu sorumluluğu kaldıramadınız. Siz de hak ettiğiniz cezayı göreceksiniz.

Yazar ve şairler…

İnsanlar hunharca öldürülüyorken sizle pembe aşk sözlerinin gölgesinde serinliyordunuz. Oysa bombaların altında yanıyordu çocuklar. Ayrıca genel anlamda geride kalanlara tercüman olup gidenlere ne hissettiğinizi yazmamakla büyük bir gaflet ve delalete girdiniz. Yetmezmiş gibi onları hep suçlu gösterme gibi telafisi olmayan fikirlere neden oldunuz?

Hâkim Bey: “Oğuz ATAY’a sorulacak

-Devam Edecek-

Hüseyin Bora Çelik, Tarih Öğretmeni

Bu yazı için bir yorum yap..
        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

12 Mart 2023

Viktorya, Seyşeller — Lider kripto türevleri borsası ve Copy Trade platformu olan Bitget, dünya çapında milyonlarca trader tarafından kullanılan bir... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri