Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Terör örgütünden depremzede fırsatı
Bu yazı  3250 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Avrupa ülkelerinde son dönemde gerçekleştirilen operasyonlarda köşeye sıkışan ve finansman krizi yaşayan terör örgütü PKK`nın, Elazığ`daki depremzedeler için toplanacak yardım paralarına göz diktiği ortaya çıktı.Avrupa`da yaşayan Kürtleri “bağış“, “aidat“, “gerillaya yardım“ adı altında haraca kesen terör örgütü PKK`nın, para krizini aşmak için bu defa da paravan oluşumu “Kürt Kızılayı“ aracılığıyla “depremzedelere yardım“ adı altında para toplama kampanyası başlattığı belirlendi.

Sözde “Kürt Kızılayı“ adlı paravan dernek aracılığıyla depremzedeler için toplanacak yardım paralarının, finansman krizi yaşayan Kandil`e aktarılacağı kaydedildi.

Terör örgütünün yayın organlarında yer alan duyurularda, Elazığ`daki depremzedeler için bir yardım kampanyası başlatıldığı kaydedilerek, Avrupa`da yaşayan Kürtlerin, “Kürt Kızılayı“nın Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Danimarka, İsviçre, Avusturya ve Belçika`daki banka hesap numaraları verildi.

Avrupa ülkelerindeki yasal boşluklardan yararlanılarak oluşturulan paravan oluşum “Kürt Kızılayı“nın Avrupa ülkelerindeki faaliyetlerinin güvenlik güçleri ve mali yetkililer tarafından yakından takip edildiği kaydedildi.

Almanya`nın Koblenz kentinde geçtiğimiz yıllarda açılan bir davada Mahkeme Başkanı Georg Gothen, Dernekler Yasası`nın 18. maddesine göre verdiği kararda, “Kürt Kızılayı (HSK) adı altında faaliyet gösteren oluşumun, Almanya`da yasaklı terör örgütü PKK`nın bir yan kuruluşu olduğunun belirlendiğini, HSK`nın, PKK tarafından gerçekleştirilen tüm organizasyon ve toplantılara temsilci gönderdiğinin belgelerle ortaya çıkarıldığını“ açıklamıştı.

PKK sorumluları tarafından Lübnan`da “Kürt Kızılayı“ açılmasına yönelik geçen yıl yapılan resmi başvuru ise,Lübnanlı yetkililer tarafından kabul edilmemişti.

Uluslararası hukuka göre, ulusal düzeyde Kızılay, Kızılhaç gibi derneklerin kurulması, tanınması ve tescil edilmesinin Cenevre Sözleşmesi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi`nin (ICRC) ortaya koyduğu çerçevede kurulabiliyor. Bu kurallara göre söz konusu dernekler ancak bağımsız bir devlette kurulabiliyor. Herhangi bir üye devlette sadece bir Kızılhaç-Kızılay derneği faaliyet gösterebiliyor.

Terör örgütünün paravan oluşumu “Kürt Kızılayı“ tüm girişimlerine rağmen, “Uluslararası Kızılhaç Komitesi“ tarafından muhatap kabul edilmiyor.

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri