Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
TEKEL işçilerine polis müdahale etti..
Bu yazı  2270 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla Ziya Gökalp Caddesi’nden Türk-İş Genel Merkezi’ne trafiği kapatarak yürümek isteyen KESK üyesi gruba polis müdahale etti.KESK’e bağlı sendikalara üye çalışanlar saat 11.00’de Ziya Gökalp Caddesi’nde toplanmaya başladı. Grup, saat 13.30 sıralarında TEKEL eylemi ile açıklamanın yapılacağı Türk-İş Genel Merkezi’ne yürümek istedi. Grubun trafiği kapatarak ilerlemek istemesine, polis izin vermedi. Grubun yürüyüşüne devam etmek istemesi üzerine, Kızılay çevresinde geniş güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekiplerince müdahale edildi.

Polisin biber gazı ve su sıkarak dağıtmaya çalıştığı grup direnince çatışma çıktı. Kızılay, Ziyagökalp Caddesi ve Adakale Sokak civarında yaşanan arbede sırasında bazı göstericiler yaralandı.

Grup daha sonra Adakale Sokak üzerinde tekrar toplandı ve bir süre slogan atarak, polisin müdahalesini protesto etti.

KESK üyesi grubun dağılarak, TEKEL işçilerinin bulunduğu Tuna Caddesi’ne gittiği belirtildi.(ANKA/SON)

BİR TEKEL İŞÇİSİNE 2 POLİS DÜŞTÜ

Tüm engellemelere rağmen TEKEL işçileri, Ankara’da tekrar biraraya geldi. Sabah saatlerinde başlayan eylemde TEKEL işçileri, Mithatpaşa ve Tuna Caddelerini trafiğe kapattı. 3 bin TEKEL işçisinin katıldığı eylemde 5 binden fazla polis görevlendirildi.

TEKEL işçileri yeniden Ankara sokaklarında. İşçiler Tuna Caddesini sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapatırken, polis, işçilerin Abdi İpekçi Parkı’na gitmesi yönünde uyarılarda bulundu. Polis ayrıca, grubun dağılmama durumunda müdahale edileceği uyarılarında bulundu.

Tek Gıda-İş Yönetimi ve işçiler ise, Türk-İş Genel Merkezi önüne gitme kararlarında ısrarını sürdürdüler.

Tuna Caddesini trafiğe kapatan işçilerle polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Bu arada CHP İstanbul Vekili Çetin Soysal işçileri ziyaret etti. Soysal, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, sonuna kadar işçilerin yanında olduğunu ve desteklediğini söyledi.

KESK: “İŞÇİLERE COP VURULURSA EYLEMİ BÜYÜTÜRÜZ”

İşçileri ziyarete gelen KESK Genel Başkanı Sami Evren, hak arayan işçilerin Türk-İş önüne gitmesine engel olan hükümetin, demokratik bir Anayasa yapamayacağını belirterek, eylem hakkını kullanmayı kimsenin engelleyemeyeceğini söyledi. Evren, TEKEL işçisine cop vurulmamasını isteyerek, aksi taktirde eylemi büyüteceklerini kaydetti. Evren, buradaki konuşmasının ardından Tek Gıda-İŞ Bölge Başkanlığına giderek, Genel Başkan Mustafa Türkel’e görüştü.

Polisin işçileri Türk-İş Genel Merkezi’ne yaklaştırmaması üzerine Tek Gıda-İş’de değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Tek Gıda-İş Yöneticilerinin yanı sıra Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay da katıldı. Atalay, toplantıdan ayrılırken, konfederasyon olarak Tek Gıda-İş’in alacağı kararlara uyacaklarını açıkladı.

TMOBB’da yaklaşık 100 kişilik bir grupla Tuna Caddesine geldi. Çok sayıda sivil toplum kuruşu ve siyasi parti grupları da Tuna Caddesine gelerek, TEKEL işçilerinin eylemine destek verdi.

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri