Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Gündemde neler var?
Bu yazı  3060 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Asgari ücret zammı ne kadar olacak derken, o da belli oldu; Tamı tamına 19 TL. Harca harca bitmez. Dar gelirli düşünür, ne alsam acaba? Yatırım mı yapsam! Altına mı yönelsem! Çok vermişler doğrusu. “Sayın vekiller bu bize fazla, ben bunu hak etmiyorum, sen bunu da al danışmanlarına ver” demek lazım.

Milletvekili danışmanlarına bir çırpıda %180 zam yapılıyor. Kimsenin gıkı çıkmıyor. Dar gelirliye sıra gelince ince ince hesaplar yapılıyor. Marifetmiş gibi de açıklamada bulunuluyor. Büyük iş başarmışlar gibi de pişkin pişkin sırıtıyorlar.

Danışmanlara yapılan zam ne kadar abartılı. Öyle ya zam vermezseniz danışamazsınız. Danış bakalım asgari ücret zammı ne olsun diye danışmanına. Ne diyecek? “Bana kepçeyle, sana cımbızla mı?” Tabi ya Kemal Sunal’ın bir filminde akçeleri paylaştırıyorlar. “Üç bana, bir sana, beş bana, iki sana” diye.

Hülya Avşar, “köşe yazarlarının çoğu aptal” demiş. Öyle mi; “siz bunun neresindesiniz?” diye sormak lazım. Bu millet size “zeki kadın” dediyse kendisini aşağılasın diye demedi. Bir anda alaşağı eder sizi ne olduğunu bile anlayamazsınız.

Her köşe yazarının bir tarzı, bir uslubü vardır. Bilgi birikimi, aldığı eğitimi ve bir tecrübesi vardır. Farklı görüşler bir araya geldikçe, konuşuldukça, tartışıldıkça bir ilerleme kaydedilir, gelişme olur. “Yok sen aptalsın, ben zekiyim” demek insanı bir yere getirmez.

Pop sanatçıları “Van için elele” konseri verdiler. Şişli Belediyesi’ni bu etkinliklerinden dolayı tebrik ederim. Konserin geliriyle Van’da öğretmen evi yapılacakmış. Çok güzel bir davranış, destekliyoruz. Devletimiz güçlüdür. O kadar vergiler alınıyor, fonlar oluşturuluyor. Asgari ücretlisine zam vermiyor. Peki nereye gidiyor bu paralar? Devletimizin konser gelirine mi ihtiyacı var. Genelin içinde bu sadece küçük bir ayrıntı kalıyor.

Hani nerede şehitlerimiz ve gazilerimiz için bu tür etkinlikler ve yardımlaşmalar? Şehit ve Gazi aileleri hak ettiği yerde değiller. Anneler babalar en değerli hediyelerini verdiler bu vatana. Hala bazı haklarını alamamış durumdalar. Mecliste bekleyen iyileştirme ve düzenleme kanun maddeleri gündeme bile gelmiyor.

Kamuoyu araştırma anketleri yapılıyor. İçlerinde ilginç olan soru şu; “Recep Tayip Erdoğan giderse Ak partiye oy verir misiniz?” Sonuç, %18 “oy vermem” demiş. Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlık bunlar. “Giderse ne olur” hesabı. Hiç bir şey olmaz. En fazla parti dağılır, devletin devamlılığı esastır çünkü.

Sevgili okurlarıma iyi haftalar diliyorum. İletilerinizi bana göndermeyi unutmayın. Sevgiyle kalın..

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri