Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
İmralı’da içeride yatan, Öcalan’ın dublörü mü?
Bu yazı  4320 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Neler oluyor diye bir baktığımızda yine dopdolu bir gündemin içinde buluyoruz kendimizi. ABD Ankara Büyükelçisi’nin yaptığı açıklamalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden toplu istifalar, Silivri’deki tutukluların durumu, Yargıtay, Danıştaş ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin kapatılıp sadece Temyiz Mahkemesi’nin kurulması, Avrupa Birliği’ne elli yıldır alınmayışımız, Abdullah Öcalan’ın durumu vs.

Apo’nun Erbil’e götürüldüğü iddiaları dolaştı kamuoyunda. Hiç aklınız alıyor mu? Mümkün olabilir mi? Çok saçma! Deseniz ki, İmralı’da içeride yatan Öcalan’ın dublörü (!) Neyse buna da inanmayın. Çünkü tarih bunun hesabını çok ağır bir şekilde sorar. Cesaret örneği gösterenlerin aslında birer korkak olduklarını unutmayın.

Avrupa birliği kapıları ne kapalı ne de açık. Elli yıldır süren macera çok uzun bir zaman. Bizi almak istemedikleri apaçık belli. Din faktörü büyük bir engel teşkil ediyor. Bizi ne zaman alırlar biliyor musunuz? Topluluk dağılmaya ve parçalanmaya yüz tuttuğu zaman. Yani bizim hiç ihtiyacımız kalmadığı zaman, enkazını kaldırmak için alırlar. Alternatif çözüm açıklamaları her zaman ses getirir.

Kenan Evren döneminde Yunanistan Nato’ya restini çekip ayrılmıştı. Tekrar üyeliğinin kabul edilmesi zor aşamaydı. Çünkü mevcut üyelerden birinin engel koyması yeterliydi. Bunu bile lehimize çeviremedik. Hemen yelkenleri indirdik, dostluk adına tekrar Yunanistan’ın Nato’ya üyeliği konusunda olumlu oy kullandık. Görün AB üyeliğimize başta Yunanistan ve Rum kesiminin ne kadar engel oluşturduğunu.

ABD Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Yaptığı açıklamalarının içişlerimize karışmak anlamına geldiği hatırlatıldı. Herkesin bildiklerini dile getirmişti ama söyleyen bir büyükelçi olunca durum değişti. İçişlerimize müdahale olarak düşünmüyorum, ancak ABD ve temsilcileri bilmiyorlar mıydı sürecin uzadığını, karar verilemediğini, hukukun işleyişinin nasıl olduğunu? Neden konuşma ihtiyacı duyduklarını kendileri açıklasın. Belli ki, bazı konularda anlaşmazlıklar yaşandı ve limoni durumlar var.

Sayın Başbakan, tutukluluk sürecinin uzun olduğunu, Bir Genel Kurmay Başkanının terör örgütü kurmakla suçlanmasının aklının almadığını belirtiyor. “Bu davanın savcısı benim” dememiş miydi? Ne değişti de bu şekilde açıklamalar yapılıyor? Suçlu sayılıp affedilmeleri önemli değil. Önemli olan gerçekten suçu olmayanların berat ettirilmesi ve kaybolan itibarlarının geri verilmesi gerekir.

Temyiz Mahkemesi kurulacakmış; Olabilir. Bu ülkede farklı Sosyal Güvenlik Kurumları vardı Bağkur, Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar gibi. Bunları SGK çatısı altında topladılar. Bir dağınıklık ortadan kalkmış oldu. İyi çalışanlar, kötü çalışanların görev zararlarını kapattılar. Umarız Danıştay, Yargıtay, Askeri Yüksek İdari Mahkemesi akıllıca sürece dahil olur ve tek kurum olarak birleşirler. Ülkenin hayrına olan şeyleri desteklememek sanırım yanlış olur.

Değişim, cesaretli adımlar atarak olur. Burada kırk yıllık geleneği şahsi çıkarlar uğruna bozmak ve değiştirmek Türk Halkına en büyük ihanettir. İhanetin bedeli ağır olur. Bedel ödemeyi göze alanlar programlarını yeniden gözden geçirip, günübirlik politikalarla değil, sağlam temellere dayanan, ilim ve fennin ışığında kalkınmaya yönelik adımlar atarak kişi başına düşen milli gelirin artırılmasını sağlayacak adımlar atılması dileğiyle. Sevgiyle kalın..

Bu yazı için bir yorum yap..Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

Yaradır insanın içi… Kabuk bağlamış yaralarına merhem olmak isterken tekrar tekrar koparır kabukları. Acıtır, kanatır siler gözyaşlarına. Derdine çare ararken dertlenir ke... devamını oku

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

20 Ekim 2020

Benim hayvan dostu olduğumu tanıyanlar çok iyi bilir. Biri evde dört tanesi ofiste olmak üzere toplam 5 kedim var. Sokaktaki canlarımın sayısını inanın ben bile bilmiyorum. G... devamını oku

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri