Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Muğla’da Türk Dünyası Gecesi Etkinliği
Bu yazı  8880 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu tarafından Türk Dünyası Gecesi düzenlendi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi B Salonunda 08 Mayıs 2017 günü düzenlenen Türk Dünyası Gecesine konuşmacı olarak Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Azerbaycan’lı Doç. Dr. Toğrul İsmayıl katıldı.

Gecede birbirinden güzel Türk Cumhuriyetlerine ait geleneksel halk dansları, şiir ve maniler ve oyunlar sergilendi. Coşkulu devam eden programda zaman zaman hüzünlü anlar yaşandı. Halen Ermenistan tarafından işgal altında olan Azerbaycan topraklarının derhal ait olduğu Azerbaycan’a iade edilmesini hep bir ağızdan haykıran katılımcılar dünyaya seslendiler.

Etkinliğe Muğla İl Jandarma Komutanlığı’dan da izleyici katılımı sağlandı. Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğundan sunucu İdrak Elsen; “Bizleri her daim destekleyen, yanımızda olduğunu hissettiren konuğumuz Erol Albayıma sözü bırakıyorum” deyince İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Erol Ürküt, programın sonunda duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yaptı.

Albay Erol Ürküt konuşmasında şunları dile getirdi;

Öncelikle Türk Dünyası Gecesi programını düzenleyen, Topluluk Başkanı Isa Zadeh Leyla ve görev alan tüm kardeşlerimi kutluyorum. Konuşmalarıyla bizleri aydınlatan Sayın Hocam Toğrul İsmayıl beye teşekkür ederim. Ben geçen yıl Azerbaycan’da görevli bulundum. Türk Dünyasına bir ilgim vardı ama daha yakından görme ile gönül birliği aşkım bir kat daha arttı. Azerbaycan’ın tüm tarihi ve doğal güzelliklerini gördüm, gelenek ve göreneklerine, toylarına katıldım, ekmeğini yedim, suyunu içtim. İşte bu yüzdendir ki, hepinizi çok seviyorum, saygı ile selamlıyorum. Bir gün Karabağ, Azerbaycan topraklarına dahil olacaktır” diyerek sözlerini bitirdi.

Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı Isa Zadeh Leyla; “Sayın Doç. Dr. Toğrul İsmayıl‘a, Eskişehir Azerbaycanlılar Dernek Başkanı Cavid Memmedov Aydın‘a, İzmir Kardeşlik ve İş Birliği Dernek Başkan Yardımcısına, İzmir Eğitim Müşaviri Cavid Aliyev‘e ve değerli üç hocam Aydın Çelebi’ye, Kürşad Gülbeyaz’a ve Fatmana Akyol’a sonsuz teşekkür ederim” diyerek program sona erdi. Daha sonra protokol ve katılımcılarla topluca hatıra fotoğrafı çekildi.
Eser Ürküt / Muğla

1 yorum
  • avatar mom jeans
    20 Mayıs 2017
    #1

    Böyle etkinliklerin sayısı arttırılmalı.
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

22 Ekim 2020

Roza Arı'nın ailesi Türkiye'de SMA ile mücadele eden bin civarında anne babadan sadece bir tanesi. Roza 07 Mayıs 2020 tarihinde dünyaya geldi. Şimdi 5,5 aylık olup doğuştan T... devamını oku

 

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

30 Eylül 2020

Merhaba, 2020 Yazına veda ettiğimiz bu günlerde, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yaz genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki Antik şehirleri ve ilgimi çeke... devamını oku

 

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

Saadete kutlu yürüyüş (1. Bölüm) Rüyaların tılsımına hepimiz elbet inanırız, iyiye veya kötüye yorarız zaman zaman; Bazen “hayırdır inşallah” diyip birkaç gün etkisinde ka... devamını oku

 

Merve Küçük

 

 

  Merve KÜÇÜK   mrv.kck1323@gmail.com

 

 

Aslıhan Uğur

 

 

  Aslıhan UĞUR   aslihanugur81@hotmail.com

 

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

 

Ege Haberleri