Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Salihli Kurşunlu Kaplıcaları..
Bu yazı  1.103 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Salihli Kurşunlu kaplıca alanı Manisa İli Salihli ilçesinde bulunmaktadır. Kurşunlu Kaplıcası yeşil bir vadinin içerisinde ve kurşunlu deresi kenarında yer almaktadır.Kurşunlu kaplıcaları 1967 yılına kadar Manisa İl Özel İdare mülkiyetinde iken, İl Daimi Encümeni’nin 4 Nisan 1967 gün ve 298 sayılı kararı ile mülkiyeti Salihli Belediyesi’ne devredilmiştir.

O tarihten günümüze kadar Salihli Belediyesi tarafından işletilmekte olan Kurşunlu Kaplıcalarının çehresi 1987 yılında günün Belediye Başkanı Sayın Zafer KESKİNER ve o günkü Belediye çalışanları tarafından kısa sürede değiştirilmiş olup bu günkü modern görünümünü almıştır.

Kaplıcalarımız; İzmir-Ankara Karayolu üzerinde Manisa iline bağlı Salihli İlçesine 6 km mesafede yaz-kış yemyeşil olan bir vadinin içinde yer almaktadır.

Toplam 86 ev, 270 yatak kapasiteli tesisimizde, 2 adet kapalı yüzme havuzu (Bay-Bayan), 2 adet Sauna (Bay-Bayan), 8 adet özel Jakuzili oda ve birde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra 1 Cami, 1 Restaurant, 1 Cafe, 1 Kasap, 1 Manav, 1 Market ve birde fırın vardır.

Termal suyunun özellikleri ve vadinin güzelliği göz önüne alınırsa; bu kaplıca Salihli Belediyesinin tüm halkımıza bir armağanıdır.

Onar günlük devreler halinde hizmete sunduğumuz evlerden, 1 oda 1 banyo olanlar 2 kişilik , 1 oda 1 salon 1 banyo olanlar 3 kişilik, 2 oda 1 salon 1 banyo olanlar 5 kişilik olarak düzenlenmiştir.Tüm bu evlerde birer küvet ve küvetlere kadar el değmeden gelen termal suyumuz bulunmaktadır.
Evlerimizden 2 kişilik olanlar klasik kaplıca evleri gibi sıra odalardan oluşan, 3 kişilik olanlar müstakil konutlar, 5 kişilik olanlar iki katlı apartman tarzında apart dairelerdir. Tüm bu evlerde kişi sayısına göre birer yatak (malzemesi ile birlikte), bir oturma gurubu, bir buzdolabı ve birde tüpü ile birlikte ocak bulunmaktadır. Bu evlere gelen dortlar gelirken şahsi eşyaları ile havlu-terlik gibi ihtiyaçlarının yanı sıra, ihtiyaç kadar küçük mutfak eşyası (kapkacak gibi) ve kendi imkanlarıyla pişirebilecekleri malzemeleri getirebiliyorlar.

Evlerimizde telefon ve merkezi sistem TV anteni bulunmaktadır. Şayet televizyon seyretmek istiyorsanız birde televizyon getirmeniz gerekmektedir.

Yaz-kış hizmet vermekte olan tesisimiz Jeo-termal ile (Kalorifer) ısıtıldığı için, kış aylarında da çok güzel olup, yılın her ayı talep görmektedir. Her yıl bir sonraki yıl için rezervasyon yapıldığı gibi herhangi bir tarihte gelebileceğiniz devreyi seçerek, o devre içinde rezervasyon yaptırma olasılığınız da vardır.

KAPLICALARIMIZDAN

– Romatizmal hastalıklar

– Siyatik,lumbago,ve kireçlenmelerde

– Nevrid,Nevralji gibi hatalıklarda

– Kırık çıkık sekeleri

– Çeşitli cilt hastalıklarında

– Bazı kadın hastalıklarında

– Böbrek rahatsızlıkları ile taş ve kum dökümünde
yararlanabilirsiniz.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

08 Ocak 2020

Erzurum Nenehetun Kız Öğretmen Okulu’nun zifiri karanlığında, elinde kocaman aletiyle gezen gece bekçimize özellik... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar