Logo
Dark Light
Bumerang - Yazarkafe
Terör örgütünden depremzede fırsatı
Bu yazı  128 kere görüntülenmiş olup, YAZARın kendi görüşlerini ifade eder...

Avrupa ülkelerinde son dönemde gerçekleştirilen operasyonlarda köşeye sıkışan ve finansman krizi yaşayan terör örgütü PKK`nın, Elazığ`daki depremzedeler için toplanacak yardım paralarına göz diktiği ortaya çıktı.Avrupa`da yaşayan Kürtleri “bağış“, “aidat“, “gerillaya yardım“ adı altında haraca kesen terör örgütü PKK`nın, para krizini aşmak için bu defa da paravan oluşumu “Kürt Kızılayı“ aracılığıyla “depremzedelere yardım“ adı altında para toplama kampanyası başlattığı belirlendi.

Sözde “Kürt Kızılayı“ adlı paravan dernek aracılığıyla depremzedeler için toplanacak yardım paralarının, finansman krizi yaşayan Kandil`e aktarılacağı kaydedildi.

Terör örgütünün yayın organlarında yer alan duyurularda, Elazığ`daki depremzedeler için bir yardım kampanyası başlatıldığı kaydedilerek, Avrupa`da yaşayan Kürtlerin, “Kürt Kızılayı“nın Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Danimarka, İsviçre, Avusturya ve Belçika`daki banka hesap numaraları verildi.

Avrupa ülkelerindeki yasal boşluklardan yararlanılarak oluşturulan paravan oluşum “Kürt Kızılayı“nın Avrupa ülkelerindeki faaliyetlerinin güvenlik güçleri ve mali yetkililer tarafından yakından takip edildiği kaydedildi.

Almanya`nın Koblenz kentinde geçtiğimiz yıllarda açılan bir davada Mahkeme Başkanı Georg Gothen, Dernekler Yasası`nın 18. maddesine göre verdiği kararda, “Kürt Kızılayı (HSK) adı altında faaliyet gösteren oluşumun, Almanya`da yasaklı terör örgütü PKK`nın bir yan kuruluşu olduğunun belirlendiğini, HSK`nın, PKK tarafından gerçekleştirilen tüm organizasyon ve toplantılara temsilci gönderdiğinin belgelerle ortaya çıkarıldığını“ açıklamıştı.

PKK sorumluları tarafından Lübnan`da “Kürt Kızılayı“ açılmasına yönelik geçen yıl yapılan resmi başvuru ise,Lübnanlı yetkililer tarafından kabul edilmemişti.

Uluslararası hukuka göre, ulusal düzeyde Kızılay, Kızılhaç gibi derneklerin kurulması, tanınması ve tescil edilmesinin Cenevre Sözleşmesi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi`nin (ICRC) ortaya koyduğu çerçevede kurulabiliyor. Bu kurallara göre söz konusu dernekler ancak bağımsız bir devlette kurulabiliyor. Herhangi bir üye devlette sadece bir Kızılhaç-Kızılay derneği faaliyet gösterebiliyor.

Terör örgütünün paravan oluşumu “Kürt Kızılayı“ tüm girişimlerine rağmen, “Uluslararası Kızılhaç Komitesi“ tarafından muhatap kabul edilmiyor.

Bu yazı için bir yorum yap..*


        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazı ve yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Bunlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                

Eser Ürküt   Eser ÜRKÜT   eser@egehaberleri.net

 

31 Aralık 2019

Yeni yıl nedir? Eski senenin gidişini, yeni bir senenin gelişini kutlamaktır yeni yıl. Ailenizle birlikte ol... devamı

Melahat Erten Tekeşin

 

 

  Melahat Erten TEKEŞİN   melahattekesin@gmail.com

 

22 Ocak 2020

Hüzün dolu bir sonbahar sabahlarından  biriydi günlerden pazar. Gece boyunca ailemi düşünmüş, geç saatlerde uykuya... devamı

Ekrem Örsoğlu

 

 

  Ekrem ÖRSOĞLU   zeus@egehaberleri.net

 

13 Ocak 2020

Ötekileştirmenin ötesinde aşağılamaya hatta hakarete varan bir haykırış, “Ateist Bunlar” öylesine sıradan söylenmi... devamı

Zeren Dağdeviren

 

 

  Zeren DAĞDEVİREN   zeren@egehaberleri.net

 

06 Kasım 2019

Sultan II. Abdülhamid Han tarafından yaptırılan ilk tıp okuludur. Yapımına 1894'de başlanmış ve 1903 yılında tamam... devamı

Hüseyin Bora Çelik

 

 

  Hüseyin Bora ÇELİK   hboracelik@gmail.com

 

03 Ocak 2020

93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk Kadını'nın memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Mi... devamı

Mahmut Taylan Tüfek

 

 

  Mahmut Taylan TÜFEK   mtaylan.tufek@gmail.com

 

18 Nisan 2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz bunu bilmeden onun hakkında yapılan konuşmalar doğru değildir. Benc... devamı

Süleyman Türkoğlu

 

 

  Süleyman TÜRKOĞLU   suleymanturkoglu333@gmail.com

 

23 Mayıs 2018

Küresel çetelerin çocuklarının yaptığı 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Türk milletine sinsice dayatılan Neo ... devamı

 

Ege Haberleri

Son Yorumlar